فریب افراد غیر متخصص لیزردرمانی را نخورید

فریب افراد غیر متخصص لیزردرمانی را نخورید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

فریب افراد غیر متخصص لیزردرمانی را نخورید

رهایی از موهای زائد بدن از معضلات روزمره ای است که زنان و مردان همواره با آن روبرو هستند ، تعریق بیش از حد، نیاز به اصلاح مرتب، عدم زیبایی و تیرگی از دردسرهای وجود موهای زائد نواحی مختلف بدن و صورت مخصوصا در خانم ها است . اما چاره کار در چیست؟ روش لیزر موهای زائد دائمی ترین و موثرترین روش حذف موهای زائد نواحی مختلف بدن و صورت می باشد که باید تنها توسط متخصص لیزردرمانی انجام شود.

در این روش اشعه ی لیزر تابیده شده از دستگاه به فولیکول مو باعث تخریب و سوزاندن موثر ریشه ی مو در طی چند جلسه خواهد شد ، با فاصله ی چندین هفته ای بین این جلسات همه موهای زائد که در خواب رویشی و فاز استراحت قرار دارند به خوبی سوزانده و از بین خواهند رفت .

در روش لیزر درمانی ، مکانیزم روش به این شکل است که جهت سوزاندن فولیکول مو، اشعه ی لیزر جذب ملانین رنگدانه ی سیاه رنگ موجود در فولیکول مو می گردد ، سپس گرمایی تولید می شود و این گرما با سرعت بالایی ریشه ی مو را می سوزاند .

چرا لیزر موهای زائد باید توسط متخصص لیزردرمانی انجام شود؟

لیزر موهای زائد در افراد دارای پوست روشن و موی تیره تر موفقیت بیشتری خواهد داشت ، زیرا در این صورت اشعه ی لیزر تنها جذب ریشه ی مو می گردد و پوست را به سوختگی و تغییر رنگ دچار نمی کند.( در افراد دارای پوست تیره ، اشعه ی لیزر علاوه بر جذب توسط ملانین سیاه رنگ پوست ، توسط ملانین موجود در پوست تیره نیز جذب خواهد شد و باعث سوختگی آن می شود )

به منظور کاهش سوختگی و تغییر رنگ پوست باید لیزر درمانی را با توجه به پوست و موی فرد توسط دستگاه های مختلف و با تنظیم طول موج مناسب اشعه لیزر و با توصیه متخصص لیزردرمانی انجام داد  .

لذا لیزر موهای زائد یک عمل زیبایی تخصصی است که باید در مراکز تخصصی پوست و مو توسط متخصص این امر صورت گرفته و انجام آن در مراکز غیرتخصصی چون آرایشگاه ها و باشگاه های ورزشی جدا خودداری کرد .

به دلیل سود آوری لیزر درمانی موهای زائد ، افراد غیرمتخصص بسیاری وارد این حرفه ی تخصصی شده اند و باعث وارد آمدن عوارض شدید و غیرقابل جبرانی به افراد ناآگاه می شوند ، به همین دلیل به هیچ وجه مردم نباید فریب تبلیغات نادرست مراکز تخصصی را بخورند و برای لیزر موهای زائد خود باید به مراکز تخصصی مورد تایید وزارت بهداشت مراجعه کنند . منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X