فاصله زمانی مورد نیاز بین جلسات لیزر

فاصله زمانی مورد نیاز بین جلسات لیزر

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 فاصله زمانی مورد نیاز بین جلسات لیزر

لیزر برای درمان دائمی موهای زائد تمامی نواحی بدن و صورت مورد استفاده قرار می گیرد ، در خلال جلسات لیزر موهای زائد می توان از پوستی صاف و عاری از هرگونه مو برخوردار شد که این امر برای خانم ها بسیار مورد توجه بوده و همواره از بین بردن موهای زائد آن هم به صورت دائمی برای آنها به دغدغه ای تبدیل شده است .

در لیزر درمانی موهای زائد از اشعه ی کنترل شده ی لیزر جهت سوزاندن همیشگی فولیکول مو استفاده می گردد ، بدین ترتیب با تابش اشعه ی لیزر به ملانین موجود در ریشه ی مو ، گرمایی کنترل شده ای ایجاد خواهد شد که موجب از بین رفتن ریشه موهای زائد می شود .

افراد دارای پوست روشن و موی تیره ، کاندید مناسب استفاده از لیزر برای رفع دائمی موهای زائد خود هستند ، زیرا اشعه ی لیزر برای ریشه کن کردن موهای زائد جذب ملانین موجود در موی مشکی می گردد و چنانچه فرد دارای پوست تیره ای باشد که حاوی ملانین نیز است ، اشعه ی لیزر علاوه بر تاثیر بر ریشه ی مو باعث سوزاندن و تغییر رنگ پوست در این افراد خواهد شد .

اثربخشی جلسات لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد باعث سوزاندن ریشه یا همان پیاز موی زائد می شود و تا حد ممکن آن را از بین می برد یا باعث کاهش موها و نازک نمودن ضخامت آنها می گردد ، به گونه ای که در پایان جلسات لیزر موهای زائد شاهد موفقیت ۸۰ تا ۹۰ درصدی حذف موهای زائد خواهیم بود و موهای باقی مانده نیز بسیار نازک و کرک مانند خواهند بود .

از آنجا که برخی موهای موجود در یک ناحیه از بدن در فاز خواب یا نهفتگی قرار دارند و همزمان موهای دیگر در فاز رشد هستند ، لازم است که لیزر درمانی موهای زائد با فاصله های معین طی چند جلسه انجام شوند ، بدین ترتیب با رشد موهای نهفته در جلسات بعدی و لیزر نمودن این موها ، شاهد حذف موثر موهای زائد خواهیم بود .

برای از بین بردن موهای زائد بدن با توجه به نوع موهای هر ناحیه ، تعداد ۴ تا ۶ جلسه لازم است که این تعداد جلسات باید به فاصله ی ۴ هفته یا یک ماه انجام شوند .

افرادی که به اختلالات هورمونی و تخمدان پلی کیستیک دچار هستند ، قبل از شروع لیزر درمانی باید ، این اختلالات هورمونی را برطرف و درمان کنند زیرا در این افراد با وجود چنین مشکلی ، لیزر درمانی بی نتیجه خواهد بود .

برخی افراد اگر به مشکلات هورمونی دچار نباشند و طی ۶ جلسه موهای زائد از بین نرود ، نیاز به تعداد جلسات بیشتری برای رفع موهای زائد خواهد بود .

منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X