راهکارهای کاهش درد لیزر موهای زائد

راهکارهای کاهش درد لیزر موهای زائد

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

راهکارهای کاهش درد لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد روش دائمی از بین بردن موهای زائد تمام نواحی مختلف صورت و بدن است . در این روش ، موها به طور قابل ملاحظه ای با موفقیت  ۸۰ تا ۹۰ درصدی از بین می روند و موهای باقی مانده نیز بسیار نازک ، کم رنگ و کرک مانند هستند . در روش لیزر درمانی موهای زائد ، اشعه لیزر به ریشه ها یا فولیکول مو تابیده می شود و همین امر ممکن است سبب احساس درد لیزر موهای زائد شود.

سپس این اشعه در ملانین موجود در ریشه با تولید گرمای کنترل شده ای ، سبب سوزاندن پیاز مو می گردد و در نتیجه کل موهای هر ناحیه از بدن طی چندین جلسه از بین خواهند رفت .

برای از بین بردن موهای زائد هر ناحیه با توجه به پوست فرد و جنس موی او ، به ۴ تا ۱۰ جلسه که این جلسات فاصله ی یک ماهه با یکدیگر دارند ، نیاز خواهد بود .

پوست روشن و موی تیره فاکتورهای اصلی لیزر درمانی بدون عارضه هستند ، زیرا در این افراد لیزر به خوبی جذب ریشه ی مو می شود و مو را از بین می برد و عدم جذب اشعه ی آن در پوست روشن از سوختگی در سطح پوست جلوگیری می کند .

چگونه درد لیزر موهای زائد را کاهش دهیم؟

از آنجا که لیزر موهای زائد با روش سوزاندن  ریشه ی مو صورت می پذیرد ، فرد دچار سوزش و درد خواهد شد ، برای کاهش درد ناشی از لیزر درمانی می توان راهکارهای زیر استفاده نمود :

● برای کاهش درد ناشی از سوزش لیزر درمانی موهای زائد می توان از بی حس کننده های مناسب قبل از شروع لیزر درمانی استفاده نمود ، معمولا نیم ساعت قبل از شروع لیزر از این بی حس کننده ها برا اثر بخشی آن استفاده می شود .

● با گذاشتن کمپرس یخ بر روی محل مورد نظر قبل از شروع لیزر موهای زائد می توان آن ناحیه را به طور موثری بی حس کرد تا فرد احساس درد کمتری داشته باشد

● استفاده از دستگاه های لیزر مجهز به سیستم خنک کننده ، می تواند در حین لیزر نمودن موها ، سبب کاهش درد گردد .

● دستگاه های لیزر کننده ی سریع تر مانند الکساندریت و دایود نسبت به دستگاه های کندتر ، درد کمتری ایجاد می کنند .

● در خانم ها ، به دلیل بالا رفتن حساسیت بدن ، لیزر موهای زائد در دوران قاعدگی با درد بیشتری همراه خواهد بود .

اقدامات لازم قبل از انجام لیزر و حین انجام لیزر

● چهار ساعت قبل از شروع لیزر موهای زائد یک بطری آب را بنوشید ، با این کار به طور موثری درد ناشی از سوزش لیزر را کاهش می دهید .

●  قبل از لیزر کردن موهای زائد هرگز  قهوه مصرف نکنید ، زیرا قهوه باعث افزایش درد ناشی از لیزر در بدن می شود .

● اگر حین لیزر درمانی تحمل درد آن ممکن نبود ،کار را متوقف کنید و با گذاشتن کمپرس سرد در ناحیه ی مورد نظر درد آن را تسکین داده و به کار ادامه دهید .

لیزر موهای زائد کوتاه درد کمتری در مقایسه با لیزر موهای زائد بلند دارد ، لذا یک روز قبل از لیزر موهای خود را اصلاح نمایید .

منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X