انواع دستگاههای لیزر موهای زائد چیست؟

انواع دستگاههای لیزر موهای زائد چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

انواع دستگاههای لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد جدیدترین و موثرترین روش دائمی حذف و کاهش موهای زائد نواحی مختلف بدن و صورت است . به وسیله انواع دستگاههای لیزر ، اشعه ی لیزر به رنگدانه های ملانین سیاه رنگ فولیکول مو تابیده شده و این اشعه با تولید گرمای کنترل شده ای سبب تخریب ریشه ی مو می گردد .

لیزر درمانی موهای زائد با توجه به نوع مو و مقاومت آن طی چندین جلسه با فاصله ی ماهانه  صورت می پذیرد .

در لیزر موهای زائد ، به طور ۱۰۰ درصد موها از بین نمی روند اما موفقیت این روش تا ۹۰ درصد می باشد و موهای باقی مانده نیز بسیار نازک و کرک مانند می شوند ، لذا افراد از نتیجه ی حاصل رضایت کاملی خواهند داشت .

روش لیزر درمانی موهای زائد مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا نیز می باشد .

افراد دارای پوست روشن و موی تیره کاندید بسیار مناسب لیزر درمانی موهای زائد هستند .

در لیزر درمانی موهای زائد ، یک دستگاه لیزر وجود دارد که متخصص با تنظیم نمودن طول موج اشعه ی آن با توجه به رنگ پوست و نوع موی فرد ، باعث از بین رفتن موهای زائد در طی چند جلسه می شود .

انواع دستگاههای لیزر

دستگاههای لیزر مختلفی وجود دارد که با توجه به رنگ پوست و نوع موی فرد با طول موج های مختلفی به کار می روند  :

دستگاه لیزر الکساندریت :

طول موج  این دستگاه ۷۵۵ نانومتر است و به سیستم خنک کننده ی مخصوص جهت کاهش سوزش مجهز می باشد ، این دستگاه پیشرفته ترین لیزرهای دنیا است که با قابلیت تنظیم کردن طول موج و انرژی آن می تواند برای هر نوع پوست و مو به کار برده شود  .

دستگاه لیزر دیود :

طول موج  این دستگاه ۸۰۰ نانومتر است ، استفاده از انرژی این دستگاه در افراد با پوست های تیره به جهت کاهش سوزاندن و تغییر رنگ پوست بهتر خواهد بود که در نژاد های ایرانی نیز موثر واقع می گردد .

دستگاه لیزر Nd - YAG :

طول موج  این دستگاه ۱۰۵۶ نانومتر است ، که با این طول موج در مادون قرمز ، نور منتشر می سازد  .

دستگاه نوری IPL :

  این دستگاه لیزر نیست اما کارایی مشابهی چون لیزر را دارد ، در این دستگاه به طور همزمان از نور و رادیو فرکانس استفاده می شود و حتی روی موهای بور و سفید نیز موثر خواهد بود   .

انجام لیزر موهای زائد باید حتما در مراکز تخصصی پوست و مو ، زیر نظر پزشک متخصص با تنظیم دستگاه لیزر با توجه به رنگ پوست و نوع موی فرد صورت پذیرد ، در غیر این صورت استفاده از هر دستگاهی موجب ایجاد عوارض شدیدی بر روی پوست خواهد شد  . منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X