منع لیزر موهای زائد برای چه کسانی است؟

منع لیزر موهای زائد برای چه کسانی است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

منع لیزر موهای زائد برای چه کسانی است؟

از آنجا که روش های سنتی رفع موهای زائد غیر دائمی بوده و فرد همواره درصدد انجام این کار به روش های گوناگون ، دچار دردسر می شد ، رواج لیزر درمانی موهای زائد روشی موثر و دائمی برای رهایی از شر موهای زائد شده است ، این روش جدیدترین و موثرترین راه حل  خلاصی از موهای زائد نواحی مختلف بدن و صورت است . به ندرت دیده شده است که لیزردرمانی برای افرادی مضر باشد، اما به هر صورت منع لیزر موهای زائد نیز مانند بسیاری از روش های دیگر برای برخی از افراد وجود دارد.

در لیزر درمانی موهای زائد ، اشعه تابیده شده با طول موج معین به فولیکول مو، با ایجاد گرمایی کنترل شده  سبب سوزاندن موثر و دائمی موهای زائد می گردد .

در فولیکول مو ، ملانین که رنگدانه های سیاه رنگی هستند وجود دارد ، اشعه لیزر در ملانین نفوذ کرده و با ایجاد گرما ، ریشه ی مو را به طور کامل طی چند جلسه که با فاصله ی یک ماهه انجام می شود ، از بین می برد .

روش حذف موهای زائد به کمک لیزر درمانی یک روش بی خطر و کم عارضه است که موهای زائد را به طور موثری حذف و کاهش می دهد .

در لیزر درمانی شاهد حذف ۱۰۰ درصدی موهای زائد نخواهیم بود ، زیرا برخی موها از مقاومت بیشتری برخوردار هستند ، لذا اگر چه همه ی موها حذف نمی شوند اما موهای باقی مانده نیز به صورت بسیار نازک و کرک مانند در می آیند و فرد از نتیجه ی ۸۰ تا ۹۰ درصدی حذف موها رضایت کاملی خواهد داشت .

اگر چه از لیزر می توان برای ریشه کن کردن موهای نواحی مختلف بدن و صورت استفاده نمود ، اما از این روش نمی توان جهت حذف موهای زائد در همه افراد استفاده نمود .

منع لیزر موهای زائد برای این افراد وجود دارد

افراد زیر نمی توانند از لیزر درمانی موهای زائد بهره مند شوند :

● افرادی که در معرض طولانی مدت نور آفتاب قرار دارند نمی توانند از لیزر درمانی استفاده نمایند ، زیرا نور شدید آفتاب در محل لیزر شده ایجاد سوختگی و تغییر رنگ می کند .

● افراد دارای موهای کرک ، سفید و قرمز رنگ نسبت به لیزر درمانی جواب موثری دریافت نخواهند کرد .

● به دلیل تاثیر اشعه ی لیزر در ملانین موجود در موی تیره و پوست تیره ، افراد با پوست بسیار تیره باید از انجام لیزر درمانی خودداری نمایند و گرنه دچار سوختگی پوست می شوند .

● اگر به تازگی برنزه یا سولاریوم کرده اید و حمام آفتاب گرفته اید ، تا سه ماه باید صبر کنید تا لیزر درمانی باعث سوختگی در پوست شما نگردد .

لیزر درمانی موهای زائد در ناحیه ای با وجود تبخال فعال باعث انتشار ویروس تبخال می گردد ، لذا باید از این کار اجتناب نمود .

● به منظور جلوگیری از انتقال عفونت موجود در یک ناحیه ، از لیزر نمودن موهای زائد آن ناحیه خودداری کنید .

منع لیزر برای زنان باردار و شیرده

● زنان باردار و شیرده به جهت اخلاقی و جلوگیری از انتقال اثر سوء درد و اضطراب ناشی از لیزر به جنبن باید از لیزر درمانی در این دوران خودداری نمایند .

● افرادی که داروی آکوتان مصرف می کنند به دلیل اینکه این دارو اثر لیزر درمانی را کاهش می دهد و با نازک کردن پوست سبب سوختگی آن می شود ، باید از انجام لیزر درمانی منصرف شوند .

● افراد دارای سابقه ی کلوئید به دلیل لیزر درمانی و سوختگی همراه با آن ممکن است به پوستشان گوشت اضافه بیاورد ، لذا انجام لیزر درمانی نیز در این مورد ممنوع است .

● افراد مبتلا به اگزما ، آکنه و  لوپوس نمی توانند از لیزر درمانی موهای زائد استفاده نمایند .

لیزر موهای زائد در افراد مصرف کننده ی داروی ماینوکسیدیل بی اثر خواهد بود . منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X