اثر بخشی لیزر موهای زائد بدن و صورت

اثر بخشی لیزر موهای زائد بدن و صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

اثر بخشی لیزر موهای زائد بدن و صورت

رشد بیش از حد موهای زائد همواره برای مردان و زنان مشکل ساز بوده است. به همین دلیل ما پول و زمان زیادی را برای حذف این موها از قسمت های مختلف بدنمان صرف می کنیم. روش های سنتی حذف موهای زائد مانند شیو کردن، اپیلاسیون، استفاده از موکن و الکترولیز وقت گیر، دردناک و گران هستند. به همین دلیل لیزر موهای زائد از دهه گذشته با افزایش محبوبیت مواجه شده است. اثر بخشی لیزر موهای زائد برای تمام قسمت های بدن مانند صورت، چانه، بازو و بقیه قسمت های بدن تأیید شده است. این درمان توسط جراحان پلاستیک در سراسر جهان انجام می گیرد و می تواند به طور موثری باعث کاهش موهای زائد بصورت دائمی با حداقل خطر گردد.

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟

این درمان شامل لیزری است که انرژی گرمایی منتشر می کند، نور به عمق ریشه هر رشته مو جذب شده و به فولیکول آن آسیب می زند. این روش برای بیشتر رنگ پوست ها و انواع موها موثر است، این فولیکول های آسیب دیده برای مدتی طولانی یا گاهی اوقات برای همیشه قادر به تولید مو نخواهند بود.

این درمان نسبتا ایمن است و حداقل اثرات مخرب بر پوست را دارد. این روش برای افرادی که دارای موهای تیره و پوست روشن هستند، بهترین اثر را دارد. همچنین لیزر موهای زائد بر روی موهای خاکستری، سفید، قرمز روشن، قهوه ای روشن یا بلوند اثر نمی کند.

پوست شما تحت تاثیر اثرات نامطلوب این درمان قرار نخواهد گرفت؛ زیرا پوست ما سریع تر از فولیکول های مو درمان می شود. این درمان با استفاده از کرم هایی برای خنک کردن پوست و به حداقل رساندن خطر، به پایان می رسد.

درمان حذف مو بر روی صورت و زیر بغل ها به طور معمول در حدود ۱۵ دقیقه به پایان می رسد. قسمت های دیگر بدن حداقل به یک ساعت برای تکمیل این روش نیاز دارند.

اثر بخشی لیزر موهای زائد بستگی به دو عامل دارد: رنگ مو و نوع پوست. نتایج از شخصی به شخص دیگر متفاوت است، اما به طور موثر از ۴۰ تا ۸۰ درصد از موهای زائد را کاهش می دهد. بنابراین احتمال رشد مو همیشه وجود دارد، اما با درمان های متعدد می توانید به مدت طولانی تری موهای زائدتان را از دست بدهید. تعداد جلسات مورد نیاز به منطقه، تراکم مو و چرخه رشد مو بستگی دارد. به طور کلی، هر فرد نیاز به شش تا هشت جلسه لیزر دارد و در هر جلسه، ۲۰ درصد فولیکول های مو دائما غیر فعال می شوند. منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X