آیا بازگشت اثر لیزر موهای زائد ممکن است؟

آیا بازگشت اثر لیزر موهای زائد ممکن است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا بازگشت اثر لیزر موهای زائد ممکن است؟

استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد یک روش مطمئن و موثر برای حذف موهای ناخواسته در ناحیه بیکینی، زیر بغل، پاها، سینه، پشت و حتی صورت است. با این حال بسیاری از افراد می خواهند بدانند که آیا این روش یک درمان قطعی برای حذف دائمی موهای زائد محسوب می شود یا خیر؟ به عبارتی آیا باید نگران بازگشت اثر لیزر موهای زائد بود؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا روش درمانی لیزر موهای زائد را بررسی می کنیم.

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد یک راه حل دائمی برای حذف موهای زائد نیست، بنابراین شما پس از استفاده از این روش، رشد مو را تجربه خواهید کرد. در واقع این روش تنها فولیکول های مو را به یک خواب طولانی مدت می برد و فولیکول ها را از پوست خارج نمی کند. به گفته انجمن آمریکایی جراحی پوست، لیزر پرتویی کم انرژی از نور است که به پوست نفوذ می کند. سپس این انرژی توسط ملانین، مسئول رنگدانه مو، جذب فولیکول شده و اساسا ساختار آن را از بین می برد. بدین ترتیب مو حذف می شود، اما فولیکول باقی می ماند. تعداد جلسات لیزر مورد نیاز از فردی به فرد دیگر بر اساس برخی از عوامل مختلف، از جمله رنگ پوست، رنگ مو، محل حذف و انتظارات شخصی متفاوت است. اثربخشی لیزر موهای زائد چقدر است؟ معمولا برای رسیدن به نتایج مطلوب باید بین شش تا هشت جلسه لیزر انجام شود. جلسات هر چهار تا شش هفته اجرا می شود. این به این دلیل است که تنها موهای تحت تاثیر لیزر، آنهایی هستند که در حال حاضر در فاز آناژن می باشند، که فاز فعالی است که در آن موهای شما رشد می کنند و موهایی که در مرحله کاتاژن یا تلوژن هستند لزوما در اثر استفاده از لیزر آسیب نخواهند دید. این بدان معنی است که شما پس از اولین جلسه لیزر خود، شاهد رشد موهای زائدتان خواهید بود، هرچند که تراکم آن بسیار کمتر خواهد بود. طبق گفته آکادمی پوست و موی آمریکا، هر درمان باید موجب کاهش بین ۱۰ تا ۲۵ درصدی در رشد موها شود.

بازگشت اثر لیزر موهای زائد

اگرچه لیزر موهای زائد مانع رشد دائمی موها نخواهد شد، شما می توانید تا چندین سال پوستی بدون مو را تجربه کنید، مخصوصا زمانی که بصورت دوره ای برای نگهداری اثرات این روش مراجعه نمایید. در جلسات نگهداری از اثرات لیزر مانند جلسات حذف مو، پزشک یا متخصص پوست، بوسیله لیزر نواحی از پوست را که قبلا تحت درمان قرار گرفته اند هدف قرار می دهد. همانطور که توسط آکادمی درمالوژی آمریکا نشان داده شده است، بازگشت اثر لیزر موهای زائد به این صورت است که موهایی که در نهایت باز می گردند، معمولا بسیار نازک تر و روشن تر می شوند. منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X