آنچه درباره کاشت مو در بانوان نمی دانید

آنچه درباره کاشت مو در بانوان نمی دانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آنچه درباره کاشت مو در بانوان نمی دانید

تکنیک های مدرن کاشت مو می تواند موهای از دست رفته شما را ترمیم کند و شکل خطوط موی پیشانی شما را با موهای طبیعی و در حال رشد خودتان ترمیم و اصلاح نماید. کاشت مو در بانوان می تواند چنان به خوبی انجام شود که حتی یک آرایشگر و یا پزشک متخصص مو هم نتواند تشخیص دهد که شما پیوند مو انجام داده اید.

پیوند موی بانوان شامل موارد زیر می شود:

برداشتن موهای پایدار با پوست از پشت و یا اطراف سر (ناحیه اهدا کننده)

این موهای برداشته شده با دقت به واحدهایی پیوند تک فولیکول و یا به واحد پیوند چند فولیکول تقسیم می شوند. این پیوندها کوچک اغلب بر ناحیه طاسی و یا ناحیه ای که موها نازک است، بدون آسیب رساندن به فولیکول های موجود در آن ناحیه و دقیقا همانند زاویه موها در آن ناحیه کاشت می شوند. ایجاد واحدهایی بسیار کوچک فولیکول جراح مو را قادر می سازد تا خطوط موی بسیار طبیعی و پرتری را ایجاد کند.

[caption id="attachment_20016" align="aligncenter" width="600"] کاشت مو[/caption]

جراحی کاشت مو در بانوان امروزه بسیار قابل تحمل تر است. در عرض ۲۴ ساعت هر یک از پیوندها در پوست قرار می گیرند که پس از تقریبا ۱۴ تا ۲۸ روز پیوند می خورند. موهای پیوندی اغلب ۱۶ تا ۲۰ هفته بعد از جراحی شروع به رشد می کنند و به رشد خود ادامه می دهند.

هنگامی که ترمیم موی شما شروع می شود، شما در مرحله اول توسط یک جراح با تجربه مشاوره می شوید و بسیاری از مزایا و معایب گزینه های پیش روی شما با شما مورد بررسی قرار خواهند گرفت. به طوری که شما می توانید یک تصمیم گیری آگاهانه داشته باشید.

خطرات پیوند مو

جراحی پیوند بسیار بی خطر است (جزو جراحی های سرپایی محسوب می شود.)

روند پیوند مو می تواند ۴ تا ۸ ساعت طول بکشد و با استفاده از بیهوشی محلی به صورت سرپایی انجام می شود.

معمولا طی عمل جراحی در ناحیه اهدا کننده درد کمی وجود دارد، جایی که فولیکول های مو برداشت شده اند، به وسیله بخیه بسته می شوند و  معمولا در طی ۷ تا ۱۴ روز درمان می شود. پیازهای موی یا فولیکول های مو اساسا در شکافهای بسیار کوچکی در سر قرار می گیرند.

در پایان کار معمولا جراح، پیوند را مورد بررسی قرار می دهد و پس از آن یک دستیار دستورالعمل پس از عمل را توضیح می دهد و حتی به صورت کتبی نیز به بیمار ارائه می کند.

معمولا در ناحیه پیوند مو کم و بیش احساس ناراحتی وجود دارد. اکثر بیماران در مدت زمان ۱ تا ۲ روز در ناحیه اهدا کننده احساس ضعف می کنند و یک مسکن ضد درد خفیف تجویز می شود تا به مقابله با این درد به بیمار کمک کند.

[caption id="attachment_20010" align="aligncenter" width="600"] کاشت ابرو[/caption]

مراقبت های پس از عمل کاشت مو

ممکن است از بیماری خواسته شود از کمپرس و یا اسپری مرطوب کننده استفاده کند و برای مدت ۲ تا ۳ روز به صورت موقعیت نیمه خوابیده بخوابد تا تورم و خونریزی به حداقل برسد. پوسته های کوچک می تواند در هر پیوند ایجاد شود.کم خونی که ممکن است در ناحیه اهدا کننده یا گیرنده رخ دهد نیز معمولا در عرض ۲ تا ۸ ماه پس از جراحی از بین برود.

التهاب جزیی که ممکن است گاهی در اطراف یک فولیکول مو تازه پیوند شده پدید آید جزء عوارض نادر محسوب می شود.

شکافی که در ناحیه اهدا کننده به علت برداشتن پوست اهدا کننده ایجاد می شود ، معمولا کاملا باریک است و به راحتی توسط موهای اطرافش پنهان می شود. سایتهای پیوند در ناحیه پیشانی تقریبا با زخم های بدون قابل رویت بهبود می یابد و توسط موهایش پیوند شده پوشیده می شود. بعضی از بیماران ممکن است در ناحیه پیشانی چند روز پس از جراحی دچار تورم شوند. این موارد ممکن است در روز سوم جراحی ظاهر شود و پس از چند روز برطرف گردد. 

توضیحات مهم درباره کاشت مو

از دیگر خدمات کلینیک زیبایی ایران نوین میتوان به : پیوند مو  ترمیم مو 
و همچنین برای اطلاع از قیمت کاشت مو در کلینیک ایران نوین از لینک زیر اقدام نمایید :
منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X