سوالات پر تکرار درباره لیزر موهای زاید

سوالات پر تکرار درباره لیزر موهای زاید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

سوالات پر تکرار درباره لیزر موهای زاید

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زاید روشی است که در آن از یک لیزر پالس طولانی برای حذف موها از بدن استفاده می کنند. لیزر موهای زائد از سال ۱۹۹۷ استفاده شده است. این درمان توسط یک متخصص لیزر آموزش دیده یا یک پزشک (بسته به شرایط کلینیک و مقررات دولتی) انجام می شود. گرمای لیزر، فولیکول ها را از تولید مو ناتوان می کند. مو در یک چرخه رشد می کند. از آنجایی که موهای مختلف به چرخه رشد خود در زمان های مختلفی وارد می کنند، حدود ۶-۸ درمان در فواصل ۸ تا ۱۲ هفته لازم است تا بیشتر فولیکول ها را در یک ناحیه مشخص غیر فعال کنند

آیا من کاندید مناسبی برای لیزر موهای زاید هستم؟

هم مردان و هم زنان به دنبال لیزر موهای زائدشان هستند. حذف موها معمولا در ناحیه زیر بغل، بیکینی، پاها، شکم، لب، چانه، پشت، باسن، ران، صورت، گردن، قفسه سینه و دست ها انجام می شود. تکنولوژی لیزر با هدف قرار دادن رنگدانه های تیره کار می کند. بنابراین، هر چه پوست روشن تر و موها تیره تر و ضخیم تر باشند، نتایج بهتری حاصل خواهد شد. بهترین کاندیداها برای این درمان بیمارهایی هستند که موهایی متراکم، تیره و ضخیم دارند.

لیزر موهای زاید چگونه کار می کند؟

لیزرهایی که برای کاهش موی دائمی طراحی شده اند، طول موجی  از نور را را انتشار می دهند که توسط رنگدانه ها در موها (ملانین) جذب می شوند. اگر پوست اطرافش روشن تر از رنگ مو باشد، انرژی لیزر در ساقه مو متمرکز می شود و به طور موثر آن را بدون تاثیر بر روی پوست یا فولیکول از بین می برد.

کدام نوع لیزر حذف مو برای من کار خواهد کرد؟

در حال حاضر، سه نوع محبوب از لیزرهای حذف مو وجود دارند: الکساندریت، دیود، و Nd: YAG  .سیستم پالس نور شدید (IPLs)  نیز برای حذف مو استفاده می شود. به منظور تعیین بهترین دستگاه برای استفاده، بیماران نیاز به کشف کردن نوع پوست خود را با استفاده از نمودار پوست فیتزپاتریک دارند. در سال ۱۹۷۵، توماس فیتزپاتریک، دارنده مدرک دکترا از دانشکده پزشکی هاروارد، یک سیستم طبقه بندی برای مشخص کردن انواع پوست را بوجود آورد. این سیستم با توجه به پاسخ یک فرد در مواجهه با آفتاب از نظر درجه سوزش و برنزه شدن فرد کار می کند.

من به چه تعداد درمان لیزری نیاز خواهم داشت؟

اکثر بیماران به حداقل ۶-۸ درمان نیاز دارند که فاصله آنها بین ۸ تا ۱۲ هفته است. از آنجا که مو در یک سیکل رشد می کند، لازم است چند جلسه برای تاثیر بر تمام موها در هر منطقه مشخص شود. با توجه به طول دوره رشد مو، درمان معمولا در هر ۸-۱۲ هفته مورد نیاز است. طول دوره چرخه بسته به قسمت های مختلف بدن متفاوت است. صورت معمولا نیاز به درمان های مکرر (حدود ۸ هفته جدا از هم دارد)، در حالی که پاها و پشت نیاز به درمان های مکرر (نزدیک به ۱۲ هفته از هم جدا) خواهند داشت.

منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X