معایب روشهای سنتی حذف موهای زائد

معایب روشهای سنتی حذف موهای زائد

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

معایب روشهای سنتی حذف موهای زائد

همواره یکی از دغدغه های اصلی و وقت گیر برای خانم ها ، از بین بردن موهای زائد نواحی مختلف بدن می باشد ، زیرا موهای زائد ضمن ماهیت زائد بودن و ایجاد احساس ناخوشایندی که در فرد دارند ، موجب تعریق بیشتر و تیره گی و سیاهی نواحی بدن خواهند شد . روش های مختلفی جهت از بین بردن موهای زائد وجود دارد که از جمله روشهای سنتی حذف موهای زائد می توان به بند انداختن ، موم انداختن ، استفاده از خودتراش هایی چون تیغ و ژیلت ، پودر های موبر ( واجبی ) و موچین اشاره نمود .

اگر چه همواره حذف موهای زائد برای زنان از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، اما برخی مردان نیز خواهان کاهش موهای زائد بدن خود هستند ، زیرا موهای زائد در برخی از مردان بیش از حد بوده و سبب تعریق بیشتر و گرم شدن زیاد بدن می گردند .

چرا روشهای سنتی حذف موهای زائد منسوخ شده است؟

با توجه به نیاز و انتخاب فرد ، می توان موهای زائد را به کمک این روش ها از بین برد ، اما آنچه که در این میان همواره موجب عدم رضایت فرد می گردد ، عدم دوام از بین رفتن موها زائد است ، به طوری که پس از مدتی موهای زائد مجددا رشد خواهند کرد و لازم است فرد اقدام به از بین بردن مجدد موهای زائد نماید .

علاوه بر عدم دوام نابودی موهای زائد در روشهای سنتی حذف موهای زائد ،تیره گی پوست ، زخم شدن ، پارگی پوست ، زیر پوستی شدن موها ، چند شعبه شدن موها ، ایجاد جوش ، گسترده شدن موهای زائد ، دردناک بودن ،ضخیم و کلفت شدن موها ، رشد سریع موها و وقت گیر بودن از جمله معایب روشهای سنتی حذف موهای زائد می باشد .

به عنوان مثال در روش موم انداختن ، لازم است که فردی با گرم کردن مرتب موم و با کمک تکیه های پارچه و کاغذ عمل دردناک و وقت گیر موم اندازی را برای فرد دیگری انجام دهد که در نهایت پس دو الی سه هفته موها مجددا رشد خواهند کرد و در برخی افراد نیز به دلیل ضعیف شدن ریشه ی مو ، شاهد زیرپوستی شدن موهای تازه رشد کرده و ایجاد جوش و زخم های متعدد در سطح پوست خواهیم بود .

امروزه موثرترین و ماندگارترین روش حذف موهای زائد که عوارض بسیار کمی نیز دارد ، روش لیزر موهای زائد می باشد .

در این روش با توجه به مقاومت موی فرد و قدرت دستگاه مورد استفاده به کمک تعداد جلسات لازم که ۶ الی ۱۰ جلسه خواهند بود می توان به رفع موثر موهای زائد نواحی مختلف بدن اقدام نمود .

منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X