آنچه که باید در مورد تزریق فیلر های چین و چروک بدانید

آنچه که باید در مورد تزریق فیلر های چین و چروک بدانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 آنچه که باید در مورد تزریق فیلر های چین و چروک بدانید

در جوانسازی پوست با تزریق فیلر برخلاف بوتاکس، خطوط را با مواد مختلف پر میکنند. در نتیجه چین و چروک ها نا پدید میشوند. فیلر ها میتوانند به عنوان «حجم دهنده ها» هم استفاده شوند مثل برجسته سازی گونه و لب. درمان بسیار سریع و آسان است. اما ممکن است فیلرها عوارضی را به دنبال داشته باشند  که میتواند شامل خطر واکنش­های آلرژیک و به وجود آمدن برجستگی های کوچک در زیر پوست باشد. در بعضی موارد این برجستگی ها دائمی هستند.امکان تغییر رنگ پوست به آبی هم وجود دارد که به آن اثر تیندال میگویند. همۀ فیلرها برای پر کردن همۀ چین و چروک ها و خطوط، مناسب نیستند. کمترین خطر و بهترین نتیجه از انتخاب صحیح نوع فیلر میباشند. به همین دلیل است که شما باید تزریق فیلر را نزد متخصص پوست انجام دهید. در ادامه انواع فیلر را معرفی میکنیم که شامل جوانب مثبت و منفی برای درمان است. پزشک شما در انتخاب نوع فیلر به شما کمک خواهد کرد.

فیلرهای هیالورونیک اسید

در جوانسازی پوست معروف ترین فیلرها از دسته هیالورونیک اسید هستند. عوارض جانبی آن نادر است اما میتواند شامل قرمزی، کبودی و تورم در محل تزریق باشد. ممکن است باعث بوجود آمدن برجستگی هایی در زیر پوست شود که بعد از مدتی رفع خواهد شد. ماندگاری این فیلر از چند ماه تا دو سال متغیر است.برخی از تحقیقات نشان میدهند که تکرار تزریق میتواند به تحریک کلاژن سازی پوست کمک کند که منجر به کاهش چین و چروک و خطوط میشود.

فیلرهای مصنوعی

این دسته کوچک از فیلرها شامل مواد آزمایشگاهی هستند که به طور طبیعی در پوست یافت نمیشوند. تمام فیلر ها عوارض جانبی مشابه دارند مثل قرمزی،تورم و کبودی. عوارض جانبی دیگر برجستگی در زیر پوست است که در موارد نادر با جراحی برطرف میشود. مزیت این نوع فیلرها ماندگاری بیشتر آنهاست. به خاطر داشته باشید که فیلرها با ماندگاری بیشتر میتوانند عوارض جانبی بیشتری داشته باشند. اگر این نوع از فیلرها به درستی تزریق نشوند ممکن است ظاهر بدی به وجود آورند.

فیلرهای کلاژن

دانشمندان برای اولین بار فیلری از شکل خالص کلاژن تولید کردند که از گاو استخراج شده است. اگرچه عملکرد خوبی نسبت به فیلرهای دیگر دارد اما ماندگاری آن زیاد نیست. از آنجائیکه این نوع از فیلرها از منابع حیوانی به دست می آیند ممکن است منجر به حساسیت شوند که قبل از درمان نیاز به آزمایش آلرژیک دارد. راه های جدید برای تزریق کلاژن بی خطرتر و مفیدتر هستند. اگرچه ماندگاری این فیلر کم است اما نتیجۀ آن ظاهر طبیعی تری نسبت به دیگر فیلرها دارد. عوارض جانبی فیلرهای کلاژن در اکثر موارد حساسیت و کبودی،قرمزی و تورم ناشی از تزریق است.

فیلرهای اتولوگ

استفاده از چربی در این دسته بسیار معمول است. چربی بدن شما از ران،باسن و یا شکم برداشته میشود و سپس تزریق میگردد. شما به دو روش درمانی نیاز دارید (یکی برای برداشتن چربی و دیگری تزریق آن) که هر دو روش در یک جلسه انجام میشوند. ماندگاری تقریباً دائمی است ولی در جوانسازی پوست شما به تزریق در چند دوره نیاز دارید. تزریق پی آر پی برای رفع چین و چروک نوع دیگری از فیلرهای اتولوگ است که با این روش ماندگاری آن ۱۲ تا ۱۸ ماه خواهد بود.

منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X