عملکرد بوتاکس در جوانسازی پوست چگونه است؟

عملکرد بوتاکس در جوانسازی پوست چگونه است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عملکرد بوتاکس در جوانسازی پوست چگونه است؟

عملکرد بوتاکس در جوانسازی پوست اینست که از انتقال سیگنالهای اعصاب به عضلات جلوگیری می کند. عضله مورد هدف بوتاکس دچار انقباض نمیشود که همین امر باعث به صاف شدن خطوط و چین و چروک های صورت میشود. از بوتاکس عمدتاً برای خطوط پیشانی، خطوط دور چشم و خط اخم استفاده میشود و در چین و چروک ایجاد شده بر اثر آسیب های خورشیدی اثری ندارد.

بوتاکس چگونه به جوانسازی پوست کمک می کند؟

در تزریق بوتاکس بدون اینکه نیاز به بی حسی باشد، در عرض چند دقیقه تزریق توسط سوزن های باریک انجام می شود. اثر عملکرد بوتاکس پس از یک تا دو هفته مشخص می شود. بعلاوه به مدت ۱۴ روز قبل از تزریق بوتاکس نباید از آسپرین و داروهای ضد التهابی استفاده کنید تا در محل تزریق شاهد کبودی نباشید.

ماندگاری اثر بوتاکس در جوانسازی پوست 

اثر بوتاکس ۳ الی ۶ ماه باقی می ماند. پس از آن به مرورعضلات به حالت قبلی خود باز می گردند و چین و چروک ها هم پدیدار می شوند و باید دوباره تزریق انجام پذیرد. چین و چروک ها در حالت بازگشت به شدت قبل از درمان نیستند.

عوارض جانبی

احتمال کبودی موقت پس از تزریق بوتاکس وجود دارد. احتمال ابتلا به سردرد خیلی کم است که در صورت بروز یک الی ۲ روز به طول می انجامد. در صورتی که افتادگی پلک در بیماری ایجاد شود این اثر، ۳ هفته پس از تزریق از بین می رود اما احتمال این عارضه خیلی کم است. برای جلوگیری از بروز از این عارضه محل تزریق را ماساژ ندهید و تا ۴ ساعت دراز نکشید.

ممنوعیت استفاده از بوتاکس برای جوانسازی پوست 

خانم های شیرده، خانم های باردار و افرادی که بیماری نورولوژیک  دارند باید از استفاده از بوتاکس منع شوند. حتما قبل از اقدام به تزریق بوتاکس با پزشک مشورت کنید.

منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X