پنج قانون طلایی ضد پیری پوست

پنج قانون طلایی ضد پیری پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

پنج قانون طلایی ضد پیری پوست

افزایش چین و چروک صورت یا به اصطلاح پیری پوست تنها به علت افزایش سن و بر اساس یک روند طبیعی اتفاق نمی افتد. اغلب شرایط زندگی و عادات غذایی و شرایط محیط، اثراتی بیشتر از تغییر سن بر روی سلامت پوست و موی فرد دارند. بسیاری از داروهای شیمیایی و روش های جوانسازی پوست نیز تا حدودی می توانند زیبایی چهره فرد را باز گردانند و شاید هیچ گاه زیبایی طبیعی و اولیه چهره فرد به دست نیاید. بنابراین بهتر است برای پیشگیری از افزایش چین و چروک پوست، مراقبت های لازم را جهت داشتن پوستی سالم و زیبا به کار گیریم.

به کارگیری یک رژیم خوب

به کار گیری یک رژیم خوب و استفاده ی مرتب از داروها یا لوازم آرایشی و بهداشتی می تواند روند پیری پوست را تا ۱۰ سال به تاخیر اندازد.

۱ . نوشیدن آب را فراموش نکنید

زیرا نوشیدن آب کافی حداقل ۸ لیوان در روز تاثیر بسیار بزرگی روی جلوگیری از پیری پوست دارد و همچنین باعث جوانسازی پوست می شود.

۲ . اجتناب از رژیم های غذایی نادرست

رژیم های غذایی خودسرانه و نادرست باعث چاق و لاغر شدن بدن شما می شود و علاوه بر شل شدن و افتادگی پوست بدن به پوست صورتتان نیز آسیب می رساند و باعث چروک شدن پوست صورتتان می شود بنابراین برای جلوگیری از این آسیب ها شما حتما برای کاهش وزن نیز تحت نظر یک پزشک متخصص باشید.

۳ . از آفتاب اجتناب کنید:

زیرا تاثیر بزرگی روی پیری پوست می گذارد و اگر ناچار به بیرون رفتن شدید ضد آفتاب را فراموش نکنید.

۴ . میوه ها و سبزی های تازه را جایگزین فست فودها و غذاهای پر کالری کنید

زیرا ویتامین های موجود در میوه ها و سبزی ها تاثیر زیادی روی جلوگیری از افتادگی و چین و چروک پوست می گذارند و باعث جوانسازی پوست می شود.

۵ . از استعمال دخانیات اجتناب کنید:

که مهم ترین و بزرگ ترین دلیل پیری پوست می باشد.

منبع: کلینیک تخصصی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X