بهترین راه خارج کردن تراشه از پوست

بهترین راه خارج کردن تراشه از پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین راه خارج کردن تراشه از پوست

یک تراشه ممکن است در ابتدا تنها یک عامل آزارنده باشد، اما اگر آن را از پوست‌تان خارج نکنید، درد و عفونت ممکن است آغاز شود و ممکن است به زیبایی پوست شما آسیب برساند و در جوانسازی پوست شما تاثیر منفی داشته باشد. خارج کردن تراشه از پوست به عمق و محل فرو رفتن آن در بدن بستگی دارد ، خارج کردن هر گونه تراشه چه سطحی و چه عمیق به دلیل حساسیت بالای آن می بایست توسط پزشک این کار صورت پذیرد.

عدم خارج کردن تراشه ها در گذر زمان باعث ایجاد چرک و دمل عفونی در ناحیه ی آسیب دیده می شود .

خارج کردن تراشه های نزدیک به رگ گردن نیز از حساسیت بالایی برخوردار است ، به طور کلی خروج تراشه های فرو رفته در عمق زیاد پوست و نزدیک به رگ های حیاتی و اصلی بهتر است در مراکز درمانی توسط پزشک انجام شود.

خارج کردن تراشه از پوست با توجه به عمق تراشه

اگر تراشه ی فرو رفته در پوست در عمق کمی است ، می توان با رعایت چند نکته ی بهداشتی آن را خارج و محل مورد نظر را جهت جلوگیری از خونریزی بست و  آن را ضدعفونی کرد.

فرد در ابتدا بایست دستان خود را با آب وصابون ضدعفونی و استریل نماید.

از فشار دادن بروی تراشه جهت خارج کردن تراشه از پوست خودداری کنید ، زیرا این کار باعث فرو رفتن بیشتر آن می گردد.

چنانچه تراشه تیز و فرو رونده نیست می توان جهت خروج آن با دست ، پوست دو طرف آن را فشار داده تا کمی بالا آمده و خارج کردن آن آسان گردد.

سعی کنید در جهت زاویه ی فرو رفته ی تراشه آن را خارج نماید ، زیرا جهت عکس باعث فرو رفتگی بیشتر آن می شود.

نوک موچین و یک عدد سوزن را با گرم کردن بر روی شعله یا با استفاده از الکل ضدعفونی کنید ، از این وسایل برای خروج تراشه کمک بگیرید.

اگر تراشه از سطح پوست بیشتر فرو رفته با سوزن پوست محل موردنظر را بردارید و با کمک موچین تراشه را خارج نماید.

پس از خارج کردن هر گونه تراشه ، محل مورد نظر را ضدعفونی کنید.

خونریزی پس از خارج کردن تراشه از پوست

چنانچه پس از خارج کردن تراشه از پوست محل دچار خونریزی گردد بلافاصله باید آن را پانسمان کرد.

حتی تراشه های بسیار ریز که درد و خونریزی ندارند باید از پوست خارج گردند ، زیرا این تراشه ها با گذشت زمان در فرد ایجاد حساسیت  و ناراحتی می کنند.

در نواحی حساس که باید تراشه ها در مراکز درمانی خارج شوند ، از دست زدن و تکان دادن تراشه ی فرو رفته خودداری کنید.

خونریزی حاصله از فرو رفتن تراشه ها در پوست کودکان باعث وحشت آنها می گردد ، لذا جهت خارج کردن به موقع و عدم فرو رفتن بیشتر آن در بدن کودک ابتدا می بایست ترس و اضطراب را از کودک دور کرد و سپس اقدام به بیرون آوردن آن نمود .

 عمل به  این توصیه‌ها به خارج کردن تراشه از پوست کمک می‌کند:

• در مورد تراشه‌های که دسترسی به آنها مشکل است، اگر خیلی عمیق وارد پوست نشده‌اند، به آرامی پوست روی تراشه را به استفاده از یک پونز یا سوزنی که با شعله یا الکل ضدعفونی کرده‌اید، بردارید. سپس با موچین تراشه را خارج کنید. • دست‌های‌تان را دوباره به طور کامل بشویید، و به آرامی ناحیه را با تکان دادن خشک کنید (از دست مالیدن روی ناحیه پرهیز کنید) سپس روی آن پماد آنتی‌بیوتیک بمالید. • اگر احتمال می‌دهید که ناحیه آسیب‌دیده آلوده شود، روی آن را پانسمان کنید. در غیر این صورت بهتر است روی آن را باز بگذارید. •هر تراشه‌ای را خیلی عمیق وارد پوست شده است، نزدیک چشم قرار دارد، ملتهب شده‌ یا چرک کرده است، باید بوسیله دکتر هر چه زودتر درمان شود. منبع : کلینیک تخصصی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X