با مشاهده این علائم جوانسازی پوست را انجام دهید

با مشاهده این علائم جوانسازی پوست را انجام دهید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

با مشاهده این علائم جوانسازی پوست را انجام دهید

داشتن یک پوست جوان ، شاداب و در عین حال صاف و عاری از چروک ها خواسته ی همه است، اگر چه با بالا رفتن سن شاهد ظهور آثار پیری در پوست هستیم اما با تغییر سبک زندگی دنیای امروزی ، حتی افراد در اوج جوانی دچار پیری زودرس پوست و چروک های ناشی از عادات بد تغذیه ای و استرس های می شوند مشاهده علائم جوانسازی پوست در آنها بیشتر می شود. شرایط آب و هوایی نامناسب ، محیط های کاری غیر استاندارد و عدم استفاده از محافظت کننده ها در برابر این عوامل باعث می گردد که افراد در سنین جوانی به لک ، چین و چروک ها ، شل شدگی و افتادگی اعضای صورت دچار گردند. در واقع پیری پوست فقط با بالا رفتن سن در افراد ظاهر نمی گردد و جوان ترها نیز به این عارضه دچار می شوند. پیری پوست در افراد جوان با ظهور لک ها ظاهر می گردد.

با افزايش سن در پوست صورت چه تغییراتی رخ مي‌هد

با ایجاد تغييرات ساختاري‌ در پشت صحنه پوست نیازمند جوانسازی پوست و رفع نواقص ایجاد شده هستیم. در جوانی چربي در صورت به شکلي يکنواخت توزيع شده و نواحی مختلف تجمعات چربي در مناطقی از صورت مانند پيشاني، گيجگاه، گونه‌ها و نواحي دور دهان و چشم ظاهر میگردد. با افزايش سن و کاهش حجم چربي ، بيرون مي‌زند و به سمت پايين مي‌افتد؛ در این حالت خطوط چهره که قبلا گرد بودند، ممکن است فرورفته شده و پوست که نرم و کشيده شده است ، شل و آويزان مي‌شود. در این حین ، چربي در ساير نواحی صورت، به خصوص نيمه پاييني صورت و اطراف چانه و گردن جمع مي‌شود و فرد به اصطلاح غبغب پيدا مي‌کند. البته چين و چروک هم در صورت پديدار می شود . چين و چروک‌هاي عميق، آنهايي که در پيشاني و ميان ۲ ابرو ايجاد مي‌شوند، «خطوط عاطفي» ناميده مي‌شوند. اين خطوط، محصول انقباض و برآمدگي عضلات صورت‌اند و درنهايت روي پوست شيار ايجاد مي‌کنند.

تغییرات پوست

از جمله تغییرات عبارتند از : • پيشاني با پس رفتن خط رويش مو وسيع مي‌شود. • گوش‌ها اغلب اندکي درازتر مي‌شوند زيرا غضروف آنها رشد مي‌کند. • نوک بيني ممکن است به سمت پايين خم شود زيرا بافت همبند حمايت‌کننده غضروف بيني ضعيف مي‌شود. ساير چين‌هاي صورت ممکن است عميق‌تر هم بشوند؛ چرا که چربي اطراف آنها کاهش پيدا مي‌کند و جابه‌جا مي‌شود. چين‌‌و‌چروک‌هاي ريزتر صورت ناشي از آسيب نور خورشيد، سيگار کشيدن و تحليل‌رفتن طبيعي اجزاي پوست هستند که در شرايط معمول پوست را ضخيم و انعطاف‌پذير نگاه مي‌دارند.

علائم جوانسازی پوست

خشکی بیش از حد و عدم درمان آن باعث ترک های دائمی در لب ها و پوست صورت می گردد که با طولانی شدن آن ، فرد دچار اگزمای پوستی و پیری پوست می گردد. وجود اسکار و جوشگاه های عمیق که درمان نشده اند ظاهر فرد را پیرتر نشان می دهند و لازم است با روش های مناسب در مراکز درمانی برطرف گردند. وجود غبغب که هم در افراد جوان و هم مسن دیده می شود به علت تجمع چربی در ناحیه ی اطراف چانه و زیر گلوست که از دیگر علائم نیازمندی فرد جهت جوانسازی پوست می باشد. چروک های اطراف چشم ، افتادگی پلک ها و خطوط بین ابروها نیز نیازمند جوان سازی و برطرف نمودن عوارض آنهاست.

کاهش چربی

کاهش چربی گونه ها ، لب و اطراف چانه که باعث شل و افتادگی صورت به سمت پایین می شود از اولین علائم جوانسازی پوست هستند باید به گونه ای اصولی و استاندارد در مراکز تخصصی پوست مورد معالجه قرار گیرد. کاهش چربی در گردن و دست ها نیز که منجر به چروک و ایجاد رگ های برجسته در این نواحی می گردد فرد را پیرتر نشان می دهد که با تزریق چربی در این نقاط به می توان به جوانسازی آنها کمک کرد. با عقب رفتن خط رویش مو در سر، فرد مسن تر نشان داده می شود که با کاشت و ترمیم موها می توان به فرد شادابی جوانی را بازگرداند. ریزش موهای ابرو و مژه ها در اثر استرس و سایر عوامل مخرب بخصوص با بالا رفتن سن ، زیبایی و جوانی را از افراد می گیرد، لذا فرد با ترمیم موی این نواحی جوان تر می شود. خطوط چروک کننده ی به وجود آمده در پیشانی را می توان جهت جوانسازی پوست در مراکز تخصصی نیز توسط متخصص پوست به راحتی برطرف نمود و جوان تر شد. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X