بهترین راهکار پوست برای جوانسازی با لیزر فراکشنال

بهترین راهکار پوست برای جوانسازی با لیزر فراکشنال

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین راهکار پوست برای جوانسازی با لیزر فراکشنال

با استفاده از این روش در هر بار تابش لیزر تنها قسمتی از پوست بطور مستقیم در مواجهه لیزر است در نتیجه زمان بهبود و التیام سریعتر خواهد بود. جوانسازی با لیزر فراکشنال برای درمان چین و چروکها و خطوط صورت ، درمان اسکار بوجود آمده پس از تروما (آسیب به پوست)، درمان اسکار آکنه (جای جوش)، درمان آسیب های پوستی ناشی از نور خورشید و عوارض پیری پوست بکار می رود. این نوع لیزر را می توان در نواحی متعددی مثل صورت، گردن، پشت دست ها و شکم بکار برد. مدت هر جلسه درمانی ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بوده اما بسته به شرایط بیمار و وسعت ناحیه مورد درمان می تواند کمتر یا بیشتر از این زمان طول بکشد. برای رسیدن به نتایج درمانی در جوانسازی با لیزر فراکشنال ، به تعداد ۳ تا ۵ جلسه لیزر لازم است که معمولا با فواصل یکماه از یکدیگر انجام می شود. نتایج قابل قبول معمولا بلافاصله دیده خواهد شد اما تا ۴ ماه بصورت تدریجی اثر درمانی لیزر کامل خواهد شد.

آنچه دستگاه لیزر فراکشنال انجام می دهد

اولین نمونه از دستگاههایی با این تکنولوژی، لیزر فراکسل بود اما در حال حاضر دستگاههای دیگری نیز وارد بازار شده اند که از روش لیزر فراکشنال در جوانسازی پوست استفاده می کنند، از جمله لیزر CO۲ که برای درمان ضایعات عمقی تر پوست بکار می رود و یا لیزر ERBIUM یا YAG که برای رفع ضایعات سطحی پوست کاربرد دارند. پوست بیمار قبل از انجام لیزر فراکشنال، بوسیله کرم یاژل بی حس شده و پس از آن پروسه درمانی آغاز می شود. بیماران در انتهای جلسه لیزر درمانی ممکن است حس آفتاب سوختگی خفیفی داشته باشند که پس از یک ساعت برطرف می شود. تورم و التهاب معمولا خفیف بوده و پس از ۲ تا ۳ روز بعد از لیزر برطرف می شود.

تغییرات موقت رنگ پوست پس از انجام لیزر فراکشنال جوانسازی پوست :

۳ تا ۵ روز پس از لیزر، پوست تون صورتی رنگ پیدا می کند و ۲۴ ساعت پس از لیزر لایه اپیدرم شروع به بازسازی و جدید شدن می کند در نتیجه به مدت ۳ تا ۱۴ روز احتمال دارد پوست فرد کمی برنزه به نظر برسد. به این نکته مهم توجه داشته باشید که بیمار در طول مدت التیام پس از لیزر می بایست از کرمهای ضد آفتاب با SPF حداقل ۵۰ استفاده کند و از مواجهه مستقیم با نور خورشید بپرهیزد تا نتایج درمانی لیزر بدون برجای گذاشتن هرگونه عارضه ای ایجاد شود.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X