داشتن پوست چرب نعمت است!

داشتن پوست چرب نعمت است!

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 داشتن پوست چرب نعمت است!

در جوامع بشری ، انسان ها داری تفاوت های ظاهری بسیار زیادی هستند ، از فرق سر گرفته تا ناخن انگشت . نوع پوست بدن افراد مختلف با هم متفاوت است ، اغلب پوست افراد به دو دسته پوست چرب و پوست خشک تقسیم می شود.

داشتن هر کدام از این نوع پوست ، دارای مزایا و معایبی است که میزان رضایت مندی فرد از پوست خود به شناخت و محافظت از آن بستگی دارد.

به عنوان مثال افراد دارای پوست خشک ، معمولا از خشکی بیش از حد پوست و ایجاد خارش در بدن ، بخصوص در هنگام قرار گرفتن در شرایط آب و هوایی نامناسب شکایت می کنند و اما برعکس ، افراد با پوست چرب ، معمولا از چرب بودن بیش از حد پوست و شست وشوی مداوم آن شاکی هستند .

نمی توان به طور حتم گفت که داشتن کدام از این دو نوع پوست بهتر و مناسب تر است زیرا این مسئله با قرار گیری در شرایط مختلف آب و هوایی ، زندگی روزمره ، نحوه ی محافظت و استحمام و .... برای فرد شرایط متنوعی را ایجاد می کند.

مزایای داشتن پوست چرب

در این مقاله ، به مزایای داشتن پوست چرب پرداخته می شود.

جوان ماندن یا به عبارتی پیری دیررس که با عقب افتادن زمان ظهور چین و چروک و خطوط پیر کننده مشخص می شود ، از مزایای پوست چرب می باشد.

اگر پوستی چرب و همیشه براق دارید ، بدانید که چین و چروک ها دیرتر از افراد با پوست های خشک به سراغ شما خواهند آمد.

یکی دیگر از مزایای پوست چرب ، برنزه کردن بهتر و راحت تر آن برای افراد دارای چنین پوستی است ، خانم ها معمولا به برنزه کردن نسبت به آقایان علاقه ی بیشتری دارند ، لذا اگر پوست چرب دارید با با برنزه کردن پوست که متخصصان هرگز توصیه نمی کنند ، نسبت به افراد با پوست خشک ، آسیب کمتری خواهید دید.

شادابی و درخشندگی طبیعی که بسیاری از افراد دارای پوست چرب از آن بهره مند هستند ، مزیتی نامشهود برای این افراد است ، زیرا بدون مصرف مواد آرایشی گران قیمت و جراحی های زیبایی ، درخشندگی پوست به آن جوانی و شادابی می بخشد.

محافظت و مراقبت از پوست چرب

پوست چرب ، نسبت به پوست های دیگر به مراقبت و نگه داری کمتری نیازمند است ، زیرا به طور طبیعی چربی حاصل از آن ، پوست را  لطیف ،جوان ، شاداب و درخشان نگه می دارد و دیگر نیاز به مصرف مواد آرایشی احیا کننده و ترمیم کننده نخواهد بود.

رطوبت و نرمی همیشگی پوست های چرب از دیگر مزایای این پوست است که با گذشت زمان و بالا رفتن سن این ویژگی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد زیرا که این نوع پوست به دلیل رطوبت دائمی خود مانع از پیری زودرس و ظهور چین و چروک های مزاحم خواهد شد.

ضخامت پوست چرب باعث می گردد تا افراد دارای پوست چرب با قرار گرفتن در شرایط مختلف آب و هوایی ، با پوست انعطاف پذیر خود تاثیرپذیری کمتری داشته باشند، در واقع با سازگاری آن با هر محیطی ، فرد از داشتن آن لذت می برد.

از آنجاییکه که پوست صورت روغنی طبیعی دارد  این روغن پوست را سالم و صاف نگه میدارد. به همین دلیل نیاز به استفاده از کرم های محافظ پوست و جوانسازی پوست نیست چرا که بصورتی کاملا طبیعی رطوبت همیشگی پوست حفظ شده  و روند پیری پوست کند میشود.

جوانسازی پوست در پوستهای چرب

برعکس افرادی که دارای پوست خشک هستند، این دسته از افراد علائم پیری پوست را با سرعت کمتری حس می کنند و چین و چروک و خط های ابرو و لبخند روی پوست های چرب بروز نمی کند لذا مثل سایر افراد نیازمند انجام جوانسازی پوست نیستند . درخشندگی طبیعی پوست از دیگر مزایای پوست چرب به حساب می آید و نیاز به استفاده از کرم های گران قیمت و جوانسازی پوست نیست. برای محافظت از پوست در شرایط محیطی و آب و هوایی چربی پوست قابلیت حفاظت و مقاومت بی نظیری نسبت به کرم های نرم کننده و محافظ دارد از همه مهمتر این که زمان زیادی صرف استفاده از انواع کرم پودر و فوندانشن در طول روز برای آرایش نمی شود . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X