بهترین فوق تخصص رادیوسرجری در تهران و ایران

بهترین فوق تخصص رادیوسرجری در تهران و ایران

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 بهترین فوق تخصص رادیو سرجری

اولین و بهترین انتخاب یک فوق تخصص رادیو سرجری

با پیشرفت تکنولوژی و ورود دستگاه های متفاوت به عرصه پزشکی، پزشکان و متخصصان به آنها روی آورده و علاوه بر آسانتر شدن کار آنها بیماران در معرض خطرات کمتری قرار میگیرند. یکی از این دستگاه های بی خطر و تسهیل کننده فرایند عمل ها و جراحی های پزشکی دستگاه رادیو سرجری میباشد که توسط فوق تخصص رادیوسرجری مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه الکتروسرجری چیست و عمل رادیو سرجری چگونه انجام میشود؟

در واقع الکتروسرجری یک ژنراتور بسامد رادیویی است. به معنای سوزاندن زخم بوسیله آتش داغ و یا آهن داغ!!!! نترسید اسم آن مقداری ترسناک است در صورتی که در حین عمل جراحی هیچ درد، سوزش و یا خونریزی وجود ندارد و بی خطر ترین نوع جراحی سرپایی زیبایی محسوب میشود.

الکتروسرجری یا رادیو سرجری به عمل برداشتن قسمتی از بدن و یا جلوگیری از خونریزی از طریق سوزاندن، گفته میشود. اگر جایی نامی از روش کوتری شنیدید بدانید که منظور همان الکتروسرجری میباشد.

یک فوق تخصص رادیوسرجری از این روش چگونه استفاده میکند؟

یک فوق تخصص رادیو سرجری از این دستگاه در حین جراحی های خود برای برشهای جراحی و کنترل خونریزی از طریق انعقاد (Hemostasis) در محل جراحی استفاده می کند.

به عنوان مثال سوزاندن، یکی از روش‌های قدیمی برداشتن خال است. در این روش خال با دستگاه کوتر که نسل قدیمی دستگاه های رادیو سرجری محسوب میشوند انجام میشده است. در این روش خال از طریق ایجاد گرما به وسیله جریان برق سوزانده می‌شود. از آن‌جایی که خال‌ها معمولاً قسمت‌های عمیقی در پوست دارند،‌ روش کوتری ممکن است فرورفتگی چاله مانندی را در سطح پوست ایجاد کند. روش سوزاندن خال که بیشتر در گذشته استفاده می‌شد، هنوز هم پرکاربرد است اما به دلیل عارضه فرورفتگی تنها برای برداشتن خال‌های ریز و سطحی کاربرد دارد.

یک فوق تخصص رادیوسرجری ترجیح میدهد برای کسب نتیجه بهتر  از دستگاه‌های رادیو فرکانسی که جایگزین دستگاه‌های کوتر شده‌اند استفاده کند. استفاده از دستگاه رادیوسرجری باعث می‌شود که به‌کار بردن این روش اثر کمتری روی پوست بگذارد

تکنولوژی رادیوسرجری دیگر با تولید گرمای شدید کار نمیکند بلکه متکی بر تولید و انتقال امواج رادیوفرکانس بر سطح پوست است. در این روش احتمال ایجاد اسکار یا جای زخم تقریبا صفر بوده و همچنین بهبودی و ترمیم ناحیه تحت درمان از سایر روش ها سریع تر است.

توانایی تکنولوژی رادیوسرجری در برداشتن خال های اطراف چشم و پلک (حتی لا به لای مژه ها) منحصربفرد است . زیرا با هیچ روش دیگزی نیمتوان خال های این اطراف را برداشت کرد اما در این روش با ظرافت و کمترین خطر این عمل امکان پذیر است.

منبع: کلینیک تخصص جراحی زیبایی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X