رفع لکه پوست با روشن سازی لکه های پوستی

رفع لکه پوست با روشن سازی لکه های پوستی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روشن سازی لکه های پوستی

روشن سازی لکه های پوستی و یا حتی رفع لکه پوست از بزرگ ترین دغدغه های ما برای جوانسازی پوست میباشد. پوست بدن به ویژه در ناحیه صورت و دست ها از اعضای مهم بدن است كه از میزان حساسیت بالایی برخوردار بوده و به لحاظ درونی و بیرونی آسیب پذیر است. مشكلات عصبی و تنش های روحی، تغذیه، بیماری های داخلی به ویژه ناراحتی های گوارشی، نور مستقیم آفتاب، سرما و گرمای شدید هوا، بارداری و پیری تاثیرات مستقیمی بر تغییر رنگ پوست و ایجاد لك یا كك ومك و نازیبایی پوست دارد و موجب پیدایش لك در ابعاد و رنگ های مختلفی بر سطح آن می شود.

دسته بندی و انواع لکه های پوستی

لكه های پوستی انواع مختلفی دارد كه در یک دسته بندی کلی میتوان آن ها را به موارد زیر تقسیم کرد:

  • كك و مك
  • لنتیگو
  • انواع خال ها
  • لك های حاملگی
  • لك های ناشی از آفتاب
  • لك های ایجاد شده به دنبال ضایعات پوستی یا هر نوع التهاب پوستی
  • لك های پیری
  • لک های سرطان های پوستی

روش لیزر درمانی روشی موثر در رفع لکه پوست

روش لیزر درمانی برای سال‌های متمادی یکی از مؤثرترین راه‌ها برای روشن کردن و رفع لکه پوست موجود بر روی پوست بدن بوده است. سفید کردن پوست با لیزر یک نوع عمل پزشکی است که در آن، انرژی حاصل از پرتوهای تمرکز یافته نور بر روی لکه‌های تیره پوست هدایت می‌شود تا با استفاده از آن، لایه‌های پوست یکی بعد از دیگری برداشته شود.

روش کار در روشن کردن لک های پوستی با لیزر چگونه است؟

روشن کردن لک های پوستی در واقع یک عمل سرپایی است که با استفاده از بی‌حسی موضعی و داروهای بی‌حسی برای کنترل درد، انجام می‌گیرد. این روش هیچ درد، عارضه و یا حونریزی ندارد. تنها احتمال شوکی کوچک در حین انجام لیزر و یا التهاب پس از عمل وجود دارد که عمر آن نهایتا یک روز است. در این روش انرژی بالای حاصل از امواج نوری با طول موج ۵۳۲ نانومتر و یا ۷۵۵ نانومتر به سمت قسمت‌های آسیب‌دیده پوست هدایت می‌شود تا در این نقاط هدف، گرما تولید کند. این انرژی به وسیله آب، رنگدانه ملانین و هموگلوبین خون که در داخل بافت پوست وجود دارند، جذب می‌شود و در نهایت لکه‌های تیره را تخریب کرده و لک های پوستی را کمرنگ میکند. با تکرار جلسات لیزر میتوانید لک های پوستی را به طور کامل از بین ببرید.

انجام عمل لیزر جهت از بین بردن لک های پوستی معمولاً چند دقیقه طول می‌کشد و زمان دقیق آن به بزرگی یا کوچکی ناحیه تیره روی پوست شما بستگی دارد. برای قسمت‌هایی از پوست که اندازه آن بزرگ باشد، این عمل حداقل در ۳۰ دقیقه  یا شاید جلسات متوالی انجام میشود.

منبع: کلینیک ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X