رادیو سرجری ضایعات پوست چیست؟

رادیو سرجری ضایعات پوست چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

رادیو سرجری ضایعات پوست چیست؟

رادیو سرجری ضایعات پوست روشی مفید در از بین بردن ضایغات پوستی میباشد. سطح پوست در معرض عارضه های پوستی گاه خطرناک و گاه بی خطر قرار دارد. هر يك از ما ممكن است انواع مختلفي از ضايعات پوستي (skin lesions) داشته باشیم. بعضی از این عارضه ها تبدیل به یک مشخصه در ما شده اند همچون خال . اما برخی از آن ها عارضه های دردناک و خطرناکی هستند که باید هرچه سریع تر بدان ها توجه کنیم و آن ها را از بین ببریم.

زگيل، كيست و ... بسياري از اين ضايعات نیاز به توجه بیشتر هستند و نباید به راحتی از کنار آن گذر کنید. تشخيص اینکه آیا ضایعه پوستی نیازمند درمان است یا خیر بر عهده پزشک متخصص میباشد. متخصص پوست، بر حسب نوع، اندازه و محل ضايعه مي تواند در مورد نياز به برداشتن و بهترين روش آن تصميم بگيرد. اين كار معمولا به صورت سرپايي و در مطب انجام مي شود.

رادیو سرجری ضایعات پوست بهترین روش درمان ضایعات پوستی

 

باید اذعان داشت دستگاه الکتروسرجری به علت مکانیسم خاص در برداشت ضایعات و کیفیت بسیار بالای آن ، امکان انجام اعمال جوانسازی پوست را به صورت سرپایی، بدون خونریزی و بدون اسکار (جای زخم) در کوتاه‌ترین زمان فراهم می کنند. دستگاه الکتروسرجری  تنها برای برداشتن ضایغات پوستی کاربرد ندارد. بلکه جهت کلیه جراحی ها و عمل های زیبایی از جمله: جراحی پلاستیک و زیبایی ,جراحی های دندانپزشکی  , جراحی های کوچک مثل ختنه و… مناسب میباشد.

ضمناً به علت این که هزینه این دستگاه ها از دستگاه های لیزر کمتر می باشد، قیمت امواج آن نیز بسیار ارزان‌تر و به صرفه تر است و عوارض احتمالی لیزر را نیز ندارند.

مراحل درمان به روش الکترو سرجری

به دنبال برداشتن خال با دستگاه الکتروسرجری محل آن ابتدا قرمز و سپس صورتی شده و در عرض ۳ تا ۴ هفته، رنگ صورتی کم رنگ و به تدریج محو می شود. اگر خال به طریقه جراحی برداشته شود، برای جلوگیری از عود آن، جراح سعی می کند که علاوه بر خال، حاشیه ای از بافت ظاهرا سالم را نیز بردارد. در مواردی که از دستگاه های لیزر، رادیوفرکانسی یا دستگاه الکتروسرجری جهت برداشتن خال استفاده می شود نیز احتمال عود خال وجود دارد که در این صورت لازم است مجدداً خال عود کرده برداشته شود.

این روش عوارض جراحی را ندارد و پس از آن بیمار سریعا به کار خود برمی گردد و برای همه انواع پوست ها قابل انجام است.

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X