دیگر نگران جوانسازی پوست بازو نباشید

دیگر نگران جوانسازی پوست بازو نباشید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جوانسازی پوست بازو

معمولا شاهد شکایت مکرر بیمارانی هستیم که در اثر قرار گرفتن بیش از حد در زیر نور آفتاب، در قسمت گردن، قفسه سینه و بازو، رنگ و بافت پوست شان تغییر یافته است. همچنین با بالا رفتن سن، اغلب پوست بازوی ما بسیار آسیب پذیر می شود و به احتمال زیاد شاهد لکه ها، زبری و تیرگی پوست در این ناحیه خواهیم بود. این تغییرات ناخواسته به طور قابل توجهی در قسمت بالای بازو، بدلیل قرار گرفتن در معرض آفتاب، بیش از قسمت زیرین بازو است. هدف از هر روش جوانسازی پوست بازو و دست نیز، بازگرداندن پوست به نقطه ای است که دقیقا شبیه پوست زیر بازو به نظر آید. این کار را می توان با استفاده از روش های مختلفی از جمله لیزر انجام داد.

همچنین پس از دست دادن مقدار قابل توجهی از وزن، ممکن است در ناحیه بازو، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و شل و ول شود. این پوست شل، به همراه هرگونه چربی زمینه ای را می توان با لیفت بازو حذف نمود. گاهی اوقات هم از لیپوساکشن برای دستیابی به نتایج بهتر استفاده می شود.

با گذشت سن نیز، پوست بازو سست شده و چربی ها در این ناحیه ذخیره می گردند. با این حال درجه پتوز پوست و تجمع چربی زیر پوستی در بیماران متفاوت می باشد. بنابراین بسیار مهم است که هر بیمار بصورت جداگانه ارزیابی شود تا بیمار به خوبی از گزینه های موجود مطلع گردیده و روشی مطابق با نیازهایش را انتخاب نماید.

چه بیمارانی می توانند اقدام به جوانسازی پوست بازو نمایند؟

بیمارانی که دارای چربی زیر جلدی کم و متوسط هستند و دارای حداقل شلی پوست می باشند، به طور کلی تنها با یک ساکشن لیپکتومی مشکلشان رفع خواهد شد. با افزایش مقدار چربی زیر جلدی و سفتی بیشتر پوست، ساکشن لیپکتومی به همراه یک شکاف، نتایج خوبی را به همراه خواهد داشت و جای زخم نیز به خوبی در زیر بغل پنهان خواهد شد.

در بیماران چاق که در آنها شلی پوست پس از ساکشن لیپکتومی بسیار قابل توجه تر می شود، ما استفاده از بخیه پرس استرینگ را برای بستن مقداری از برش براکیوپلاستی (جراحی زیبایی بازو) جهت کاهش سایز جای زخم، توصیه می کنیم.

در بیمارانی که در بازوی خود دارای حداقل چربی بوده اما پوست اضافه ی زیادی دارند، براکیوپلاستی سنتی نمی تواند به آنها کمکی کند. این تکنیک ها و روش هایی که در بالا شرح داده شد، درمانی ساده و راحت را، با حداقل عوارض برای جوانسازی پوست بازو، فراهم می آورند.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X