رفع چين و چروک پیشانی

رفع چين و چروک پیشانی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 رفع چين و چروک پیشانی

متاسفانه چین و چروک پیشانی ، یکی از پدیده های طبیعی است که با افزایش سن بوجود می آیند و شما نمی توانید برای همیشه از آنها فرار کنید. اگر به خاطر ظاهر شدن پیش از موقع آنها دچار مشکل شده اید یا مایلید تا زمان بوجود آمدن این چین و چروک ها را به تاخیر بیندازید، می توانید تعدادی از مراحل زیر را برای کاهش اثرات ظاهری این چین و چروک ها، به کار ببرید.

استفاده از پچ چهره یا نوار جراحی برای سفت کردن پوست های شل شده. این باندهای کوچک در سراسر پیشانی و بین چشم ها در شب استفاده می شوند و پوست را در موقعیت بدون چروک خود نگه می دارند. از آنها می توان برای تقویت عضلات پوست و متوقف کردن چین و چروك ها و حتی برای چین و چروک های عمیق استفاده کرد.

4 روش برای از بین بردن چروک پیشانی

1. درمان در منزل

در شب ها از یک کرم صورت مناسب و برای روزها نیز از یک کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کنید. در حالی که کرم های ضد آفتاب نمی توانند چین و چروک های موجود در پوستتان را از بین ببرند، اما می توانند از بدتر شدن آنها جلوگیری کنند.

2. درمان شیمیایی

یک درمان شیمیایی و یا درم ابریشن را برای جوانسازی پوست خود در نظر بگیرید. در روش شیمیایی، از اسیدهای هیدروکسی آلفا (AHAs)، تری کلرواستیک اسید (TCAs) یا فینول ها برای حذف لایه بیرونی پوست استفاده می شود و لایه زیرین که آسیب کمتری دیده است را نشان می دهند. درم ابریشن نیز با وجود آن که برای حذف لایه های بالایی پوست، از خراش دادن و جراحی کنترل شده به جای استفاده از مواد شیمیایی استفاده می کند، اما نتایج مشابهی را به دست می آورد. اگر چه برای انجام هر یک از این روش ها نیازی به مجوز پزشکی نمی باشد، اما بهتر است به دنبال جراح پلاستیک آموزش دیده ای برای انجام آنها باشید. دکتری را پیدا کنید که می توانید به او اعتماد کنید.

3. تزریق بوتاکس

بوتاکس پیشانی یک روش برای صاف کردن خطوط عمیق صورت و چین و چروک پیشانی می باشد. بوتاکس نام کوتاه شده سم بوتولینوم A است و سرمی است که به عضلات صورت تزریق می شود تا موجب فلج موقت آنها گردد. این اثر فورا موجب از بین رفتن چین و چروک های پوست می شود.

4. روش های جراحی

راه حل دیگر برای از بین بردن چین و چروک های پیشانی، استفاده از جراحی است. این روش جراحی شامل تنظیم مجدد چربی و بافت زیرین چهره شما می شود، سپس لیفت صورت انجام می گیرد. با انجام لیفت صورت، ممکن است زمان بهبودی شما چندین ماه طول بکشد. پس اگر از علائم قابل رویت پیری در چهره تان به شدت ناراحت هستید، این روش را در نظر بگیرید.در مقایسه با سایر روش های موجود برای کاهش چین و چروک پیشانی، جراحی طولانی ترین و موثرترین نتایج را ارائه می دهد. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X