راهکارهایی برای رفع چین و چروک صورت

راهکارهایی برای رفع چین و چروک صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

رفع چین و چروک صورت

چه شما ۳۵  سال داشته باشید و تازه اولین نشانه های پیری و چین و چروک را در پوست صورتتان مشاهده کرده باشید، و چه ۵۵ ساله باشید و پوست شما دقیقا سن تان را نشان دهد، یافتن راه هایی برای کاهش چین و چروک صورت شما احتمالا در دستور کار شما قرار دارد. چین و چروک ها عمدتا در قسمت هایی از بدن بوجود می آیند که بیشتر در معرض آفتاب می باشند، از جمله صورت، گردن، پشت دست و بالای قوزک پا. از جمله دیگر عوامل موثر بر چروک شدن پوست صورت عبارتند از: -سیگار کشیدن -نوع پوست (افرادی که پوست های روشن و چشمان آبی دارند بیشتر آسیب می بینند.) -وراثت (بعضی از خانواده ها چین و چروک بیشتری دارند.)

بسیاری از زنان و مردان بر این باورند که جلوگیری از پیری پوست غیر ممکن است، اما با اطلاعات و فن آوری هایی که امروز در دسترس می باشد، شما واقعا می توانید مثل گذشته جوان به نظر برسید. آنچه در ادامه می آید، چندین روشی است که به گفته کارشناسان می توانید از آنها برای رفع چین و چروک صورت خود استفاده کنید.

درمان های پزشکی که باعث کاهش چین و چروک می شوند.

۱. بوتاکس. تزریق این نسخه خالص از سم بوتولینوم  A، عضله های زیر چین و چروک ها را سست می کند، که به پوست اجازه می دهد تا صاف تر و بدون چین و چروک به نظر آید.

۲. پرکننده ها.در این روش، پزشکان پوست را با مواد مختلفی از جمله کلاژن، اسید هیالورونیک و سایر ترکیبات مصنوعی پر می کنند.

۳. لیزر. در این روش، لیزر لایه بالایی پوست را حذف می کند و باعث ایجاد زخم هایی کوچک اما غیر قابل تشخیص می شود. این سیستم تولید کلاژن طبیعی پوست را بالا می برد، در نتیجه پوست نرم تر و چین و چروک آن کمتر خواهد شد.

۴. لایه بردارهای شیمیایی. در این درمان، یکی از انواع مختلف مواد شیمیایی برای "سوزاندن" لایه بالای پوست استفاده می شود، که موجب آسیب به پوست می شود و در نتیجه بدن با کلاژن بیشتری پاسخ می دهد. در نهایت پوست شما جوان تر و لطیف تر خواهد شد.

۵.درم ابریشن. در این روش از یک دستگاه مکش خلاء در کنار یک کریستال شیمیایی خفیف استفاده می شود، درم ابریشن به حذف لایه بالایی سلول های پوست کمک می کند و باعث بوجود آمدن پوست جدید و صاف تری می شود. در این روش خطوط نازک و چین و چروک ها ناپدید می گردند.

منبع: کلینیک ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X