با بهترین روش میکرونیدلینگ آشنا شوید

با بهترین روش میکرونیدلینگ آشنا شوید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 بهترین روش میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک واژه ی مرکب ساخته شده از دو واژه ی  میکرو + نیدل است ، میکرو به معنی بسیار ریز و نیدل یعنی سوزن که در تعریف علمی به معنای ایجاد سوراخ های بسیار ریز در سطح پوست است.

در روش میکرونیدلینگ، با کمک وسیله ی کوچکی به نام درماپن سوراخ های ریزی در سطح پوست به منظور تحریک تولید کلاژن ایجاد می گردد ، در واقع با این روش مکانیکی سوزن ها به لایه ی درم نفوذ کرده و در جریان جراحت ایجاد شده از سوزن ها بدن شروع به ترمیم و تولید کلاژن و الاستین که دو پروتئین اصلی پوست هستند ، می کند.

میکرونیدلینگ چگونه به کمک جوانسازی پوست می آید؟

در روش میکرونیدلینگ، درد ناشی از ایجاد سوراخ ها با بیحسی موضعی قابل تحمل است.

سوراخ های ریز ایجاد شده در روش میکرونیدلینگ، ظرف چند ساعت بسته می شوند ، اما قرمزی و تورم حاصل از آنها پس از چند روز از بین می رود.

این روش از درمان حدود یک ساعت زمان می برد که بخش بیشتر آن برای ایجاد بیحسی موضعی است.

با اعمال روش میکرونیدلینگ، داروها و پماد های درمانی پوست به راحتی در عمق پوست اثر می کنند که از مزیت های اصلی روش میکرونیدلینگ است ، زیرا در حالت عادی این پماد ها فقط تا لایه ی سطحی پوست اثر می کنند.

میکرونیدلینگ، در درمان اسکارهای ناشی از جای جوش ، افتادگی پوست ، ترک های ناشی از چاقی ، لاغری و حاملگی ، لک های پوستی مقاوم به دارو ، کاهش چین و چروک های پوستی ، جای زخم ها ، جراحی ها ،سوختگی ها و عفونت موثر است.

روش میکرونیدلینگ برای چه کسانی کاربرد دارد؟

برخلاف لیزر درمانی از روش میکرونیدلینگ، می توان در چهار فصل سال و برای انواع پوست های رنگی و حتی در نواحی حساس چون اطراف چشم ها نیز بدون هیچ محدودیتی استفاده نمود.

در حین بکارگیری روش میکرونیدلینگ، می توان از سرم هایی چون اسید هیالورونیک که باعث تحریک کلاژن سازی می شوند ، استفاده کرد.

بعلاوه از محلول های روشن کننده برای تیرگی زیر چشم و کوکتل های ضد لک نیز برای درمان لک ها در روش میکرونیدلینگ می توان استفاده نمود .

بهترین روش میکرونیدلینگ، با توجه به عمق آسیب های پوستی روشی ترکیبی همراه با دیگر روش های ترمیم پوست می باشد که برای دستیابی به نتیجه ی مطلوب تر انجام می شود ، به عنوان مثال در درمان جای جوش عمیق یا بستن منافذ بسیا باز یا درمان لک های بسیار تیره ی پوستی استفاده از روش میکرونیدلینگ همزمان با استفاده از کوکتل های مزوتراپی موثرتر از روش میکرونیدلینگ به تنهایی خواهد بود.

در موارد دیگر نیز استفاده از روش میکرونیدلینگ به تنهایی کافی نبوده و ترکیب آن  با روش پی آر پی نتیجه ی بهتری را بدست می دهد ، مانند رفع تیرگی زیر چشم که از ترکیب دو روش میکرونیدلینگ و پی آر پی استفاده می گردد و نتیجه ی کار بسیار رضایت بخش خواهد بود.

تشخیص روش موثرتر همراه با روش میکرونیدلینگ برای رفع مشکلات پوست بر عهده ی پزشک معالج است که با توجه به نوع مشکلات پوست و عمق آنها می تواند روش میکرونیدلینگ را با دیگر روش های ترمیم پوست ادغام نماید.

در کلینیک ایران نوین روش میکرونیدلینگ توسط متخصصین حرفه ای و با سابقه ی این موسسه با تکنیک های بروز و با کم ترین عوارض صورت می پذیرد .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X