روش های جلوگیری از ریزش مو پس از کاشت مو

روش های جلوگیری از ریزش مو پس از کاشت مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش های جلوگیری از ریزش مو پس از کاشت مو 

بسیاری از افرادی که اقدام به عمل کاشت مو می کنند با ریزش مو پس از کاشت مو مواجه می شوند. این ریزش مو تا حدی طبیعی است و در مدت کمی جبران می شود اما قبل از اقدام به عمل زیبایی کاشت مو ، باید علت ریزش مو مشخص و درمان گردد ، در غیر این صورت ، موهای کاشته شده نیز مجددا ریزش خواهند کرد  ، یا ممکن است که برخی فولیکول های کاشته شده ، رشد نکنند  .

هنگامی که مویی می ریزد ، موی دیگر از همان نقطه رشد کرده و پس از رشد کامل به مانند موی قبلی خواهد بود ، اما در برخی افراد به دلایل هورمونی ، کمبود ویتامین ها و سایر مشکلات متابولیکی ، ریشه ی موها رفته رفته نازک ، ضعیف و کوچک شده ، به نحوی که موها به کرک تبدیل گردیده و در نهایت با ریزش دائمی به طور کامل از بین خواهند نمود .

جلوگیری از ریزش مو پس از کاشت مو

هنگامی که ریشه ی مو به طور کامل از بین رود ،دیگر هیچ دارو و روشی باعث رشد مجدد موها نخواهد شد .

در مورد موهای پیوند زده شده نیز این مسئله صدق می کند ، از آنجا که در عمل کاشت مو ، از فولیکول های پشت سر فرد که فولیکول های بزرگتری هستند ، استفاده می گردد ، در سال های اول کمتر شاهد ریزش این موهای پیوندی خواهیم بود اما اگر مراقبت های لازم پس از عمل کاشت رعایت نگردد ، موها کم کم ضعیف شده و خواهند ریخت .

روش مناسب کاشت مو  و تخصص پزشک تضمینی جهت عدم ریزش موها در سال های بعد نخواهد بود .

برای جلوگیری از ریزش مو پس از کاشت مو فرد باید از ۳۰ سالگی به بالا ، اقدام به کاشت مو نماید ، زیرا در سنین پایین تر هنوز هورمون ریزش مو کند نشده و نتیجه ی مطلوب تری از عمل حاصل نخواهد شد.

مصرف دوز مناسبی از ویتامین هایB۵  ، E ، D ، B۱۲  و بیوتین به مدت دو ماه قبل از عمل کاشت مو و ۶ ماه بعد از آن از ریزش موها کاشته شده پیشگیری خواهد نمود.

از تقویت کننده های مناسب مو با تجویز پزشک به مدت سه ماه برای هر سال استفاده کنید .

اگر پس از عمل کاشت مو ، خارش در سر ایجاد گردد ، باید از شامپوهای مناسبی چون شامپو آلوئه ورا استفاده گردد. منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X