آیا انواع دستگاه های جوانسازی پوست را می شناسید؟

آیا انواع دستگاه های جوانسازی پوست را می شناسید؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

انواع دستگاه های جوانسازی پوست

هنگامی که چین و چروک ها و مشکلات پوستی ظاهر می شوند ، فرد باید به کلینیک پوست و مو مراجعه کند تا پزشک بتواند با توجه به شرایط بیمار و تشخیص صحیح روش های مناسب درمان و جوانسازی پوست را اعمال نماید. از دستگاه های جوانسازی پوست جهت افزایش درخشندگی ، ایجاد صافی ، از بین بردن تیرگی ، حذف لک ها و افتادگی ، کاهش چروک ها و افزایش سفتی پوست استفاده می گردد .

روش های مختلفی جهت جوانسازی پوست وجود دارد ، در مواردی که چین و چروک ها و مشکلات پوستی عمیق بوده ، دیگر روش های درمان سطحی مشکلات پوستی پاسخگوی مناسبی جهت رفع معایب پوست نخواهد بود ، لذا در این موارد از دستگاه های مختلف جوانسازی پوست که کلاژن سازی را در لایه های عمقی و داخلی پوست تحریک می کنند ، استفاده می گردد .

از جمله دستگاه های جوانسازی پوست می توان به موارد زیر اشاره نمود :

● دستگاه جوانسازی لیزر افیرم :

این دستگاه که نوعی لیزر فراکشنال می باشد ، جهت کاهش چین و چروک پوست ، سفت شدن ، روشن شدن ، درمان اسکار و جوشگاه ها و ترمیم جای زخم و بخیه بسیار موثر است ، اثرات استفاده از این نوع لیزر طی شش جلسه با فاصله ی یک ماهه مشخص خواهد شد .

● لیزر فراکشنال :

این نوع لیزر که قویترین دستگاه جوانسازی پوست می باشد ، جهت مشکلات عمیق پوستی مانند جای آکنه ، اسکار و چروک های اطراف دهان تاثیرات بهتری دارد ، تعداد جلسات کمتری نیاز دارد اما ممکن است که در اثر آن پوست کمی زخم گردد ، لذا به چند روز استراحت در منزل نیاز دارد  .

● دستگاه IPL :

این دستگاه از نور با شدت بالا جهت جوانسازی پوست استفاده می کند ، پوست در اثر استفاده از آن زخم نمی شود و به سرعت بهبود می یابد ، به تعداد ۴ الی ۶ جلسه با فاصله ی یک ماهه برای تاثیر این نوع روش جوانسازی پوست نیاز هست ،  تغییرات رنگ پوست ، کک و مک  و لکه های قهوه ای را می توان با استفاده از این دستگاه از میان برداشت .

●  دستگاه RF :

مبنای کار این دستگاه استفاده از امواج بی خطر رادیوفرکوئنسی است .

از این دستگاه جهت کشیدگی پوست ، رفع غبغب ، لاغری صورت و درمان افتادگی پوست استفاده می شود ، این روش بدون ریسک برای افرادی که هنوز به افتادگی شدیدی دچار نشده اند و نمی خواهند عمل جراحی انجام دهند ، روش بسیار مناسبی خواهد بود .

● دستگاه میکرونیدلینگ :

با استفاده از این دستگاه ، سوزن های بسیار ریزی ، با ایجاد میلیون ها کانال در لایه های اپیدرم و درم پوست سبب تحریک و تولید کلاژن و الاستین توسط فیبروبلاست ها می گردند .

با استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ به طور موثری چین و چروک ها ، جای اسکار ، یکنواختی رنگ پوست ، منافذ پوست و آسیب های پوستی کاهش یافته و در نتیجه پوست جوان و شاداب می گردد .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و انواع تزریقات دستگاهی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X