با روش های جدید جوانسازی پوست آشنا شوید

با روش های جدید جوانسازی پوست آشنا شوید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

با روش های جدید جوانسازی پوست آشنا شوید

امروزه روش های جدید جوانسازی پوست ، بیشتر به سمت روش های غیر تهاجمی رفته است .

روش های مختلفی جهت جوانسازی پوست وجود دارد ، جدیدترین این روش ها ، تزریق سلول های فیبروبلاست ،میکرودرم ابریژن و رادیوفرکوئنسی می باشد ، برای آشنایی بیشتر با این روش های نوین ، به صورت مختصر و مفید به تفسیر آنها می پردازیم :

●  تزریق سلول های فیبروبلاست

رفع چین و چروک صورت خواسته همه می باشد ، پوست صورت حساسیت بالایی در زیبایی چهره دارد ، حتی امروزه افراد جوان به دلایل مختلفی به چین و چروک های زودرس دچار می شوند ، روش نوین درمان این چین و چروک های پیرکننده ، سلول درمانی است که در این روش سلول های سالم جایگزین سلول های بیمار می گردد .

با ورود این سلول های سالم به بدن ، تمایز یافته ، تبدیل به بافت مورد نظر شده و از خاصیت آنها برای درمان چین و چروک ها استفاده می گردد .

جهت تزریق سلول های بنیادی ؛ یک قسمت کوچک از پوست به مساحت ۳ الی ۴ میلی متر مربعی از پشت گوش بیمار برداشته می شود ، پس از انتقال به محیط کشت آزمایشگاه ، سلول های بنیادی آن پس از تحریک ، تکثیر و استخراج می گردند ، این سلول های استخراج شده ، طی ۳ تزریق با فاصله ی ۲ هفته ای ، شروع به کلاژن سازی که ماده ی اصلی پوست می باشد، می کنند و چین و چروک ها را به طور موثری از بین می برند .

از آنجا که این سلول های از بدن فرد گرفته شده و به او مجددا تزریق می گردند ، شاهد هیچ گونه عارضه و دفع زدگی نخواهیم بود و دوامی بیش از ۳ سال را خواهد داشت .

عوارضی چون درد ، التهاب و ورم در این روش موقتی خواهد بود و جای نگرانی نیست .

● میکرودرم ابریژن

در این روش به کمک دستگاهی خاص که نوعی کریستال بسیار ظریف می باشد ، با فشار قابل کنترل شده ای ،در سطح لایه های فوقانی پوست خراشی ایجاد می شود و با مکشی در سطح پوست توسط دستگاه ، جریان خون منطقه  بهتر شده و با فعال شدن سلول های  فیبروبلاست این روش سبب ترمیم و جوان سازی پوست می گردد .

از روش میکرودرم ابریشن ؛ جهت ترمیم جای جوش ، لک های پیری ، درمان جوشگاه های آکنه و آبله مرغان ، کوچک کردن منافذ پوست ، درمان و برطرف کردن تاتو یا خالکوبی ، تمیز نمودن پوست، درمان ترک های پوستی و رفع چروک های گردن استفاده می گردد .

● رادیوفرکوئنسی (RF)

یکی از روش های جدید جوانسازی پوست ، روش RF  یا رادیوفرکوئنسی است. در این روش غیرتهاجمی ، بدون نیاز به بیحسی موضعی ، گرمای کنترل شده ای بدون آسیب رساندن به لایه های اپیدرم پوست به لایه های داخلی پوست داده می شود که باعث افزایش کلاژن سازی ، گردش خون و دفع چربی ها اضافی می گردد.

از این روش جهت جوان سازی پوست صورت و گردن ، رفع غبغب  و درمان چاقی موضعی و سلولیت بدن می توان استفاده نمود .

این درمان معمولا طی ۴ جلسه با فاصله ی ۳ الی ۴ هفته ای انجام می شود که این تعداد جلسه با توجه به سن و نوع تاثیر مورد نیاز متفاوت خواهد بود .

افرادی که خواهان تزریق چربی یا بوتاکس هستند ، ابتدا باید از روش رادیوفرکوئنسی استفاده نمایند و سپس با رعایت فاصله ی زمان به دیگر تزریقات بپردازند . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و انواع تزریقات دستگاهی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X