آیا دستگاه خانگی IPL نتیجه مطلوبی ارائه می دهد؟

آیا دستگاه خانگی IPL نتیجه مطلوبی ارائه می دهد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا دستگاه خانگی IPL نتیجه مطلوبی ارائه می دهد؟

روش IPL ، از جمله روش های موثر جهت جوانسازی پوست و رفع عوارض و مشکلات پوستی است که به کمک آن می توان طی تعداد جلسات لازم به نتیجه ی مطلوب از تاثیرات دستگاه دست یافت . امروزه علاوه بر آنکه از روش IPL برای حذف موهای زائد در بسیاری از کلینیک های زیبایی استفاده می شود، به علاوه با عرضه دستگاه خانگی IPL بسیاری از افراد می توانند بدون مراجعه به کلینیک به راحتی به حذف موهای زائد خود بپردازند.

آی پی ال (IPL) ،مخفف کلمات Intense Pulse Light به معنی سیستم نور شدید پالسی است که به اشتباه لیزر موهای زائد نیز می نامند.

در روش IPL به منظور جوانسازی پوست و درمان عوارض مختلف پوست ، حرارت حاصل از نور مرئی متمرکز شده ای به لایه ی زیرین پوست ( درم ) انتقال داده می شود و با کنترل طیف وسیعی از طول موج های این دستگاه می توان آنها را در جهت ایجاد تاثیرات مورد نظر به کار گرفت .

کاربردهای دستگاه خانگی IPL

روش IPL ، کاربردهای فراوانی دارد که عبارتند از :

● رفع موهای زائد نواحی مختلف صورت و بدن

● درمان چین و چروک های ریز و سطحی

● درمان جای جوش و اسکارهای پوستی

●درمان آکنه و قرمزی پوست

● رفع منافذ باز پوست

● درمان لک و مک

● روزاسه

● تالنژکتازی

روش IPL لیزر نیست اما کارایی و عملکردی مانند لیزر دارد و سرعت عمل آن نیز بیشتر از لیزر بوده و هزینه انجام جلسات درمانی با این روش از لیزر موهای زائد نیز کمتر می باشد .

انجام روش IPL در کلینیک زیبایی

از آنجا که دستگاه IPL ، جهت تاثیرات مختلف ،طیف گسترده ای از طول موج های گسسته را مورد استفاده قرار می دهد ، لازم است با توجه به هدف مورد نظر ، پزشک متخصص پوست و مو تنظیمات استاندارد و ایمنی را در جهت دستیابی به نتایج مطلوب از به کار گیری روش IPL و کاهش عوارض احتمالی آن ، انجام دهد .

از این رو هنگام مراجعه ی فرد به کلینیک زیبایی معتبر ، متخصص دارای مهارت لازم و آموزش دیده ، با بررسی دقیق رنگ پوست ومو و نوع موهای زائد ، دستگاه مناسب را انتخاب و تنظیم خواهد کرد تا بتوان در کمترین زمان بهترین نتیجه از درمان را حاصل نماید .

در دستگاه خانگی IPL ، جهت کاهش عوارض احتمالی و دستیابی به نتیجه ی مطلوب ، باید تعادل بین قدرت و ایمنی دستگاه برقرار باشد ، از این رو  در دستگاه های خانگی IPL نسبت به دستگاه های حرفه ای ، از تکنولوژی ساده تری استفاده شده تا احتمال بروز آسیب های پوستی کاهش یابد .

لذا نتیجه ی حاصل از دستگاه های حرفه ای IPL که در مراکز و کلینیک های تخصصی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد با دستگاه های خانگی IPL بسیار متفاوت خواهد بود .

نتیجه ی حاصل از دستگاه های حرفه ای مورد استفاده در کلینیک های زیبایی سریع تر حاصل می شود در حالی که دستگاه های خانگی ، لازم است به طور مداوم مورد استفاده قرار گیرند . منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X