تازه ترین متدهای جوانسازی پوست

تازه ترین متدهای جوانسازی پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تازه ترین متدهای جوانسازی پوست

با تشکر از تکنولوژی های مدرن مراقبت از پوست، اثرات پیری روی پوست ناشی از وراثت، سبک زندگی و عوامل محیطی دیگر نباید به عنوان اثرات دائمی پذیرفته شوند. امروزه متدهای جوانسازی پوست گزینه های زیادی را برای رفع چین و چروک صورت به وجود آورده اند که به افرادی که می خواهند چروک ها و خطوط ریز صورتشان را کاهش دهند و یا مشکلات پوستی مانند آکنه را درمان کنند، کمک می نمایند.

بلو لایت تراپی برای درمان آکنه

بلو لایت تراپی باکتری هایی را که موجب بوجود آمدن آکنه می شوند را هدف قرار می دهد. این درمان که معمولا به مدت چند هفته تجویز می شود، می تواند برای درمان آکنه متوسط که به سایر درمان های پوستی صورت پاسخ نداده است، موثر باشد. بلو لایت تراپی به ندرت باعث عوارض جانبی می شود و به پوست آسیبی نمی رساند

لایه برداری شیمیایی پوست

لایه برداری شیمیایی پوست یکی از متدهای جوانسازی پوست معمول برای مراقبت از پوست صورت است که در آن از یک محلول شیمیایی برای پوست صورت استفاده می شود. لایه برداری شیمیایی پوست، از طریق برداشتن لایه های بالای پوست، آسیب های نور خورشید و چین و چروک های پوست را بهبود می بخشد. لایه بردارهای شیمیایی با توجه به مواد تشکیل دهنده شان، دارای قدرت لایه برداری متفاوتی می باشند. لایه بردارهای سبک توسط یک پزشک و یا فرد آموزش دیده به پوست بیمار اعمال می شوند تا به پوست ظاهری جوانتر ببخشند. اما برای استفاده از لایه بردارهای قوی تر به یک پزشک متخصص نیاز است؛ چرا که آنها عمق بیشتری از پوست را برداشته و به کاهش چین و چروک ها و خطوط ریز کمک می کنند.

IPL

IPL  یک درمان جوانسازی پوست است که می تواند برای کاهش اثرات آسیب نور خورشید، وراثت و پیری روی پوست صورت مورد استفاده قرار گیرد. نقایص پوستی مانند چین و چروک، کک و مک، رگه های صورت، لکه های قهوه ای و منافذ بزرگ پوست را می توان با IPL حذف نمود. پس از استفاده از این روش، شما می توانید بلافاصله به فعالیت های روزانه خود بپردازید.

لیزر برای جوانسازی پوست

در استفاده از لیزر برای جوانسازی پوست، لایه های بیرونی پوست که آسیب دیده اند و یا تغییر رنگ داده اند، حذف می گردند. روش لایه برداری پوست با لیزر باعث تولید کلاژن و سلول های پوستی جدید در لایه های زیرین پوست می شود. همچنین از این روش برای از بین بردن یا کاهش چین و چروک ها و خطوط نازک روی صورت و گردن نیز استفاده می شود. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X