پیکرتراشی و تناسب اندام

پیکرتراشی و تناسب اندام

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

پیکر تراشی و تناسب اندام

یکی از جدیدترین روش های پیکرتراشی و تناسب اندام و لاغری موضعی لیزر لیپولیز است که عوارضی چون درد و زمان از کار افتادگی را به همراه خود ندارد. انرژی لیزر ساطع شده از لیزر لیپولیز در سطوح پایین سیگنال شیمیایی در سلول های چربی ایجاد می کند که لاغری موضعی و در نتیجه تناسب اندام را برای فرد به همراه دارد. این سیگنال شیمیایی باعث تجزیه تری گلیسیریدها به اسیدهای چرب و گلیسرول شده و به آنها اجازه می دهد از طریق کانال هایی در غشای سلولی آزاد شوند. پس از آن با انتقال اسیدهای چرب و گلیسرول دور بدن به یک سری بافت از آنها برای تولید انرژی در طول سوخت و ساز استفاده می شود.

فرآیند آزادسازی اسیدهای چرب در هنگام نیاز بدن به چربی های ذخیره شده اتفاق می افتد و واکنشی طبیعی است. بنابراین می توان گفت لیزر لیپولیز باعث ایجاد هیچگونه واکنش غیر طبیعی در بدن نشده و ساختار سایر ارگان ها از قبیل رگ های خونی، پوست، یا اعصاب جانبی را تحت تأثیر و آسیب قرار نمی دهد. این سوخت و ساز از طریق انجام یک دوره ورزشی پس از انجام عمل لاغری موضعی تأمین می شود.

در عمل لیپولیز از نور قرمز در سطوح کم  استفاده می شود تا بافت چربی مورد نظر لاغری موضعی از لحاظ زیستی تحریک شود و این عمل را اصطلاحاَ لیپولیز شکم می نامند. تحریک زیستی از مسیرهای شیمیایی نرمالی که بدن در هنگام آزادسازی منابع انرژی مورد استفاده قرار میدهد اتفاق می افتد.

جالب است بدانید که درمان لاغری پوست هیچ محدودیتی برای پوست های مختلف و قسمت های مختلف بدن ندارد و فرد پس از انجام عمل می تواند فعالیت عادی خود را داشته باشد.

کاربرد لیپولیز در پیکرتراشی

امروزه لیپولیز یکی از روش های مسلم لاغری موضعی شکم و پهلو، سینه مردان، ران و بازو و حتی نواحی کوچکتری نظیر گردن و چانه می باشد. لیپولیز نسبت به روش قدیمی لیپوساکشن خطرات کمتری داشته و غیر تهاجمی تر است. همچنین برش های صورت گرفته در عمل لیپولیز و در نتیجه اسکار و بخیه باقی مانده پس از لیپولیز کمتر است.

مزوتراپی

مزوتراپی یا آب کردن چربی یک روش جدید برای کاهش چربی یا سلولیت است که با تزریق مستقیم  میزان کمی لیسیتون سویا و نمک صفرا  به نواحی مثل کفل، کمر و ران که چربی زیادی دارند، انجام میگیرد.

ترکیب تزریق شده باید دیواره های سلولی را از بین ببرد  تا محتویات سلول ها به طور موثر سوخت و ساز  و دفع شوند، چربی این نواحی از بین برود و لاغری موضعی (پیکرتراشی) روی دهد.

نحوه کار مزوتراپی

در روش درمانی غیر تهاجمی مزوتراپی، داروهای هومیوپاتی و ویتامین ها برای تزریق به لایه میان پوست استفاده می شوند. با تزریق این مواد به بدن بیمار، فرآیند چربی سوزی و حذف سلولیت شروع شده و در همان زمان چین و چروک پوست نیز ترمیم می شود. بنابراین در این روش بدون نیاز به روش های تهاجمی و دردناک، بدن بیمار از داخل بهبود می یابد.

جلسات درمانی مزوتراپی به طور معمول کمتر از یک ساعت طول کشیده و تعداد جلسه های مورد نیاز بنابر  شرایط متغیر است. اما آنچه مسلم است یک دوره ۵ الی ۱۵ جلسه ای برای دستیابی به  بهترین نتیجه نیاز است.

ارجحیت مزوتراپی به دلیل کم خطر بودن و هزینه مقرون به صرفه آن نسبت به روش های جراحی و دارویی است. همچنین سوزن های بسیار ریز مورد استفاده در این روش درد چندانی را در شکم و پهلو ایجاد نمی کند. همچنین تزریقات انجام گرفته عمیق نبوده و فقط لایه های میانی پوست مورد نفوذ قرار می گیرند. ممکن است بعد از تزریق شاهد کبودی جزئی و ورم باشید که خیلی زود از بین رفته و مواردی مانند حساسیت، اسکار، عفونت و اختلالات رنگدانه ای به ندرت پیش می آید.

نواحی قابل درمان پیکرتراشی به روش مزوتراپی

شکم، گردن، صورت و دست بیشتر از هر ناحیه دیگری به منظور رفع یا کاهش چین و چروک و جوانسازی پوست مورد مزوتراپی قرار می گیرند. البته در ناحیه ران و کفل و بازو هم به منظور لاغری موضعی از این روش استفاده می کنند و رسوب های چربی را در این مناطق ذوب می کنند. مزوتراپی در درمان موارد مرتبط با بیماری های پوستی و ... که بر دستگاه اسکلتی عضلانی فرد تأثیر می گذارند نیز کاربرد دارد.

جوانسازی پوست با روش مزوتراپی از طریق جدیدترین فناوری های موجود انجام شد تا حجم سلولیت ها کاهش یافه و لاغری وضعی حاصل شود. در این روش به جای مکش سلول های چربی، آن ها را در داخل بدن ذوب می کنند. بنابراین آنها ناپدید شده و در ناحیه هدف، پوستی با طراوت و جوان پدید می آید. زمان خاصی برای بهبودی بعد از عمل مورد نیاز نیست و بیماران می توانند به زودی پس از عمل به زندگی عادی خود ادامه دهند.

مزوتراپی با استفاده از جدیدترین فن آوری ها می تواند پوستی جوان را عرضه کند و سلولیت ها را کاهش دهد و لاغری موضعی انجام دهد و در عوض مکش سلول های چربی، آنها را داخل بدن ذوب می کند. در نتیجه، سلولیت ها و رسوب های چربی ناپدید می شوند و یک پوست صاف و جوان در نواحی درمان شده ظاهر می شود. علاوه براین،اغلب بیماران به لطف نداشتن زمان بهبودی،فورا می توانند به سرکار و زندگی روزمره خود برگردند.

پیکرتراشی با لیپوساکشن

از جمله روش های پیکرتراشی و تناسب اندام غیرتهاجمی ، لیپوساکشن با لیزر است که لیپواسکالپچر، لیزر لیپولیز و لیپولیزر نامیده می شود،  تحولی در روش های کاهش چربی و لاغری موضعی ایجاد کرده است و باعث شده درد لیپوساکشن معمولی را دیگر در این روش تجربه نکنید.  روشهای لیپوساکشن اولیه شامل استفاده از یک لوله فلزی تو خالی به نام کانول برای برداشتن چربی اضافه بود.کانول این کار را با مکش چربی مثل یک جاروبرقی انجام می داد. کانول از طریق برش وارد بدن می شود و سپس این بر ش ها با بخیه بسته می شود و کبودی و درد از عوارض آن است.

لیپوساکشن با لیزر عموما غیرتهاجمی است، به عبارت دیگر مجبور نیستید تجربه درد روش  لیپوساکشن اولیه را داشته باشید و درمان به طور کلی در کلینیک صورت می گیرد. در این روش پیکر تراشی یا لاغری موضعی، بهبود سریع تر اتفاق می افتد و تقریبا درد یا کبودی بوجود نمی آید. نتیجه هر نوع لیپوساکشن یک شکل بدن جدیدا متناسب شده با چربی کمتر است، مخصوصا در نواحی که نسبت به کاهش چربی مقاوم هستند.

روش  اسمارت لایپو غیرتهاجمی است و سلول های بافت چربی را با استفاده از لیزر حل می کند که همچنین رشد کلاژن را بهبود می بخشد. بهبود کلاژن باعث می شود پوست بدن سفت تر به نظر برسد، در حالی که در بعضی از روش های دیگر لیپوساکشن بدن شل و ول می شود. روش اسمارت لایپو تحت بی هوشی موضعی یا عمومی و به صورت سرپایی صورت می گیرد.

لیپوساکشن با لیزر عموما برای نواحی زیر صورت می گیرد:

  • گردن
  • بازو
  • شکم
  • کمر
  • مفاصل ران
  • کفل
  • ران
  • زانو

پس از انجام لاغری موضعی با این روش، اغلب بیماران در عرض یک هفته به سرکار خود برمی گردند و نتایج مثبت را می توان در عرض چند روز پس از جراحی لیپوساکشن مشاهده کرد.

پیکرتراشی بازو، شکم، سینه و صورت

لاغری موضعی بازو با لیزر لیپولیز نتایج شگفت انگیزی را به دنبال دارد. در این روش لیزر را در بازوها قرار داده تا چربی انباشته شده در این ناحیه حل شود و پس از آن بیمار نیازی به ورزش ندارد.

چربی در این پروسه به یک امولسیون روغن تبدیل می شود تا بتواند به صورت طبیعی از بدن دفع شود. هرچند ممکن است جای زخم داخل بازو باقی بماند اما ظاهری زیبا به بازو می بخشد. این روش نسبت به لیپوساکشن غیر موضعی تر است و زمان کمتری برای بهبودی نیاز دارد.

روش TLA با تزریق مقادیر زیادی محلول در محل انجام می گیرد و لازم نیست بخیه زده بشود. همچنین بیمار می تواند پس از درمان به زندگی عادی خود بپردازد. اما به هرحال باید حتما بررسی های لازم را برای انتخاب روش مناسب زیباسازی ظاهر بازوی خود انجام دهید.

نتایج پیکرتراشی با لیپولیز

نتایج لیپولیز دقیقاَ بعد از جلسه اول قابل مشاهده است و شما می توانید علاوه بر کاهش وزن شاهد زیبایی ظاهری بدن خود باشید. در این روش لایه های چربی زیر پوستی و عمیق تحت نفوذ ۶۵ دیود لیزر ژاپنی در ۱۲ بالشتک درمانی لیزر در طول زمان ۴۵ دقیقه قرار می گیرند و به این ترتیب محتوای سلول های چربی آزاد می شود و منطقه مورد درمان کوچکتر می شود.

نتیجه درمان به این شکل است که در هر بار درمان ۲ الی ۴ سانتی متر از محیط دور شکم کاسته شده و فواصل جلسات باید ۲ جلسه در یک هفته به مدت ۴ الی ۵ هفته باشد

لیپوساکشن موضعی قسمت پایین پا توسط لیزر لیپولیز ، باعث سفتی پوست می شود، ماهیچه ساق پا را پس از عمل نرم و جمع و جور می کند، اثرات جراحی باقی نمی ماند، علاوه براین،  پس از عمل فرد سریعا بهبود پیدا می کند،. علاوه براین، پس از ماساژ، درد و ناراحتی و زمان پوشیدن لباس تنگ ( در حدود ۴ تا ۵ روز) جراحی کوچکتری صورت می گیرد

لیزر لیپولیز اثر دائمی دارد و تعداد سلول های چرب را کاهش می دهد به این صورت که لیزر لیپولیز سرد به بدن بزرگسالان نفوذ کرده و تعداد مشخصی از سلولهای چرب را بیرون می کشد.

هزینه پیکرتراشی با لیپولیز

قیمت این عمل بنا به هر پزشک و هر شهر متفاوت است اما در کل لیپولیز هزینه بالاتری نسبت به لیپوساکشن دارد. این عمل مشمول بیمه های درمانی نشده اما برخی جراحان طرح های تأمین مالی را به مراجعین خود توصیه می کنند که در نتیجه پرداخت هزینه درمان را برای بیمار امکان پذیر تر می نماید.

هزینه و قیمت روش های پیکرتراشی و تناسب اندام و کاهش چربی بدون عمل جراحی هر پزشک و همچنین در هر شهر متفاوت است. مشابه هر روش درمانی جدید دیگر، کل هزینه درمان با استفاده از این روش بالاتر از لیپوساکشن سنتی است.

منبع: کلینیک تخصصی لاغری و تناسب اندام ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X