پیکرتراشی غیرجراحی : بادی جت، لیپوماتیک یا کرایولیپولیز؟

پیکرتراشی غیرجراحی : بادی جت، لیپوماتیک یا کرایولیپولیز؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

پیکرتراشی غیرجراحی : بادی جت ، لیپوماتیک یا کرایولیپولیز؟

پیکرتراشی یا همان حذف چربی های موضعی به روش های مختلفی انجام می شود .بادی جت ، لیپوماتیک و کرایولیپولیز از روش های پیکرتراشی غیرجراحی می باشند ، که بدون نیاز به بیهوشی و تنها با بیحسی موضعی ، چربی های انباشته شده در نواحی مختلف بدن برداشته و از بدن تخلیه می گردد .

چربی های مقاوم به ورزش و رژیم غذایی ، را می توان با روش های مختلف پیکرتراشی به طور موثری در کمترین زمان ممکن از بین برد .

قبل از اقدام به پیکرتراشی باید فرد اضافه وزن خود را از بین ببرد ، زیرا پیکرتراشی به منظور حذف چربی های اضافی می باشد ، نه کاهش وزن ، لذا افراد چاق با وزن بالا کاندید مناسبی برای پیکرتراشی نمی باشند .

لیپوماتیک

در روش پیکرتراشی غیرجراحی به شیوه ی لیپوماتیک ، با ایجاد شکاف های ۴ میلی متری لوله ای به نام کانولا با حرکات سه بعدی خود در زیر پوست شروع به جداسازی چربی های انباشته ی شده ی ناحیه ی مورد نظر می کند و سپس با کمک مکش دستگاه خود ، بدون آسیب به بافت چربی ها، آنها را به بیرون از بدن تخلیه می نماید .

از این چربی در همان فرد می توان جهت ترمیم و برجسته سازی دیگر اندام های بدن استفاده نمود.

بادی جت 

در این روش پیکرتراشی به کمک فشار آب کنترل شده ، با بیحسی موضعی ،چربی ها از زیر پوست ساکشن و به بیرون از بدن تخلیه می گردند ، چربی خارج شده از بدن در این روش نیز به دلیل بافت سالم ، جهت ترمیم و برجسته سازی دیگر اندام های بدن  بکار گرفته می شود .

کرایولیپولیز

در این روش غیرتهاجمی ، به کمک سرما و با بیحسی موضعی ،  چربی اضافی اندام مختلف بدن از بین می روند.

انتخاب هر روش از شیوه های مختلف پیکرتراشی با توجه به تشخیص پزشک متخصص صورت می پذیرد و تنها تجربه و مهارت پزشک معالج عامل اصلی موفقیت هر روش می باشد .

پس از حذف چربی های اضافه ی با هر روش از روش های پیکرتراشی ، فرد باید با رعایت رژیم غذایی ، از ایجاد چاقی موضعی مجدد جلوگیری نماید .

از میان روش های پیکرتراشی غیر جراحی شامل بادی جت ، لیپوماتیک یا کرایولیپولیز ، روشی مناسب خواهد بود که پزشک با توجه به شرایط بیمار تشخیص دهد ، استفاده از امکانات و دستگاه های پیشرفته و به روز هر روش در دستیابی به نتیجه ی مطلوب از عمل های زیبایی پیکرتراشی موثر خواهد بود .

برای انجام هر گونه عمل زیبایی پیکرتراشی باید به مراکز و کلینیک های معتبر و تخصصی مراجعه نمود تا بتوان با بهره گیری از امکانات و تجهیزات پیشرفته ، از خدمات پزشکان با تجربه نیز بهره مند گردید .

منبع: کلینیک تخصصی لاغری و تناسب اندام ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X