روشهای کم خطر جوانسازی پوست کدامند؟

روشهای کم خطر جوانسازی پوست کدامند؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روشهای کم خطر جوانسازی پوست کدامند؟

در گذشته از مواد و روش های طبیعی جهت جوان سازی پوست استفاده می شد ، این مواد و روش های جوان سازی پوست به دلیل داشتن ساختارهای نزدیک به پوست ، سازگاری و نتایج مثبت تری را نشان می دادند اما تنها در مورد افتادگی و چروک های سطحی تاثیرگذار بودند. در دنیای پیشرفته و به روز علم پزشکی حاضر، روشهای کم خطر جوانسازی پوست ابداع شده است که با استفاده از آنها می توان چین و چروک های عمیق پوست را از میان برداشت .

عمدتا روش های جوان سازی پوست در دو دسته قرار دارند :

● روش های سفت کننده ی پوست : 

این روش ها شامل ، لیزردرمانی ، مزوتراپی ، RF و نخ های سفت کننده بوده که جهت از بین بردن چین و چروک های سطحی موثر هستند .

● روش های کشیدن پوست :

این روش ها نیز شامل ، جراحی ، نخ های کشنده ، میکرونیدلینگ و هایفوتراپی بوده که با کشیدن پوست چین و چروک ها را از بین می برند .

روش های کم خطر جوانسازی پوست

انتخاب روشهای کم خطر جوانسازی پوست در هر فرد باید با توجه به سن ، جنسیت ، شرایط فیزیکی و روحی ، نوع آسیب پوست ، عمق چین و چروک و ... با تشخیص پزشک معالج صورت پذیرد .

امروزه روش های جدید و متنوعی جهت ترمیم و  بازسازی پوست وارد عرصه ی جوان سازی پوست گردیده است ، اما آیا هر روش جدید جوان سازی پوست ، موثر و بدون عارضه خواهد بود ؟

در اثر تبلیغات کذب ، بسیاری از روش های جدید جوان سازی پوست تنها به صرف جدید بودن با عناوین اغراق آمیز و دروغین ، خود را در معرض اذعان عمومی قرار داده و باعث جذب بسیاری از افراد به سمت این روش های جدید اما نامطمئن شده است .

این روش ها عمدتا در مرحله ی آزمایش بوده و هنوز مورد تایید سازمان های تایید کننده و استانداردی همچون سازمان دارو و غذایی آمریکا قرار ندارند .

لذا به منظور انتخاب روش مناسب و ایمن جوانسازی پوست ، ابتدا باید به کلینیک پوست و مو مراجعه نموده و با مشورت با متخصص باتجربه از روش انتخابی صحیح و استاندارد جوان سازی پوست اطلاعات لازم را کسب کرده و سپس اقدام جوان سازی پوست نمود . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X