معایب و مزایای تزریق چربی در جوانسازی پوست

معایب و مزایای تزریق چربی در جوانسازی پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

معایب و مزایای تزریق چربی در جوانسازی پوست

یکی از روش های جوان سازی پوست استخراج بافت چربی از برخی نقاط بدن و تزریق آن به ناحیه صورت به منظور کاهش چین و چروک های صورت است. در این روش سلول های چربی از باسن، معده و یا ران خارج می شوند، به لایه های پوست صورت، برای اضافه کردن حجم، از بین بردن چین و چروک های ناشی از بالا رفتن سن، آسیب های نور خورشید و... تزریق می گردند. از مهمترین مزایای تزریق چربی این است، که ماده تزریقی از بدن خود فرد برداشت می شود و احتمال بروز حساسیت پایین است.

مزایای تزریق چربی

تزریق چربی می تواند به طور موقت به بهبود خطوط و چین و چروک صورت کمک کند. هم چنین می تواند بسته به میزان جذب این تزریق به مدت سه ماه در بدن باقی بماند. به طور عمده از تزریق چربی در موارد زیر استفاده می شود.

  • از بین بردن خطوط و چین و چروک بین ابروها
  • از بین بردن چین و چروک پیشانی
  • چین و چروک های اطراف دهان مانند خطوط خنده
  • نرم کردن لب ها
  • برجسته تر کردن گونه ها
  • پر کردن حفره های زیر چشم
  • کاهش ظاهر زخم و یا آسیب های ناشی از آکنه
  • صاف کردن و از بین بردن پیری پوست دست

نتایج، خطر ها و عوارض پر کننده های پوستی

استفاده از تکنیک های درست در هنگام دریافت و تزریق چربی بسیار مهم و حیاتی است. به همین منظور ابتدا تحقیق کرده و دکتری مناسب، با اعتبار و با تجربه را برای تزریق سلول های چربی انتخاب کنید. هر فردی که بالای ۱۸ سال باشد می تواند یک داوطلب برای انجام این عمل باشد. البته اگر از داروهایی استفاده می کنید که توانایی بدن شما را برای پذیرش هر تزریق کم می کند، باید با پزشک خود مشورت کنید. نتایج معمولا در عرض یک هفته آشکار می شوند اما نباید توقع داشت ۱۰۰% بهبودی را مشاهده کنید. این نتایج دائمی نیست و باید تزریق به صورت دائم صورت گیرد تا اثر مورد نظر را حفظ کند.

در مقایسه با سایر پر کننده های پوستی که از مواد حیوانی یا مصنوعی برای جوانسازی پوست صورت استفاده می کنند و احتمال پس زدن آنها توسط بدنتان وجود خواهد داشت، در این روش چربی های تزریق شده از بدن خود شما تامین می شود. شایع ترین عوارض جانبی ممکن است کمر درد، تورم و کبودی باشد. هم چنین برخی از خطاهای تزریق هم می تواند باعث لیجاد بافت های ناهموار و نامتقارن شدن چهره شما گردد. مانند هر نوع تزریق دیگری خطر عفونت پوست و یا زخم نیز وجود دارد. توصیه می شود تا چند روز پس از عمل پوستتان به طور مستقیم با خورشید تماس نداشته باشد. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X