معجزه میکرونیدلینگ، محرک کلاژن در پوست

معجزه میکرونیدلینگ، محرک کلاژن در پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

معجزه میکرونیدلینگ، محرک کلاژن در پوست

با گذشت هر سال، بدن شما با کاهش ناگهانی فیبرهای کلاژن که موجب از دست دادن استحکام پوست می شوند، مواجه است. کاهش میزان کلاژن باعث می شود پوست انعطاف پذیری خود را از دست بدهد و از دست رفتن کلاژن و الاستین عوارض پوستی به همراه دارد که در نهایت منجر به ایجاد خطوط نازک و چین و چروک می شود. درمان های مختلفی برای مبارزه با این نوع از پیری طبیعی پوست در دسترس هستند که محرک کلاژن در پوست بوده و یکی از آن ها میکرونیدلینگ است.

این روش بر اساس استفاده از سوزن های کوچک و برای ایجاد کانال های کوچک در پوست است. این فرایند توانایی طبیعی پوست را برای تولید کلاژن و الاستین بهبود می بخشد و باعث جوانسازی پوست می شود. میکرونیدلینگ، محرک کلاژن در پوست بوده و در آن هیچ گونه تخریب بافتی وجود ندارد. کانال های کوچکی که در اپیدرم ایجاد می شود به سرعت بسته شده و پوست بهبودی را آغاز می کند.

 میکرونیدلینگ یک روش زیبایی و جوانسازی پوست است که در آن دستگاه حاوی ایکس ری میکرونیدل بر روی پوست ریخته می شود. فرایند بهبود  این عمل موجب تشکیل رگ های خونی جدید و سپس جریان خون بهتر در سراسر مناطق تحت درمان می شود.

 طبق گزارش آکادمی مرکز زیبایی های پوستی آمریکا، این روش، جریان خون فیبروبلاست ها که نوعی سلول پروتئینی کلاژن می باشد را تقویت می کند. با گذشت زمان در مناطق درمان شده تولید کلاژن افزایش یافته و پوست را قوی می کنند. با تولید کلاژن اضافی، پوست نیز انعطاف پذیری بیشتری پیدا خواهد نمود.

اثرات میکرونیدلینگ

متخصصین جراحی زیبایی، مانند کسانی که در مراکز زیبایی شناسی پزشکی آمریکا هستند ادعا می کنند افزایش کلاژن و الاستین می تواند ظاهر خطوط و چین و چروک های پوست را بهبود بخشد. هم چنین می تواند برای کاهش آکنه، آسیب آفتاب و علائم کششی مفید باشد. نتایج این عمل لحظه ای نبوده و ممکن است بین سه تا شش ماه طول بکشد تا قابل مشاهده شوند. هرچند که کیت های سوزن کاملا در دسترس هستند اما هیچ وقت این کار را در خانه انجام ندهید. میکرونیدلینگ حتما باید توسط یک حرفه ای آموزش دیده انجام شود. انجام این روش زیبایی به تنهایی می تواند منجر به عفونت، زخم و آسیب های دیگر به مناطق پوستی شود. بهتر است که قبل از انجام میکرونیدلینگ با یک متخصص پوست و یا جراح پلاستیک مشورت کنید. هر یک از این متخصصان پزشکی ممکن است روش های درمانی دیگری را برای کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک های صورتتان پیشنهاد داده و استفاده کنند. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X