میکرونیدلینگ، مؤثرترین و بهترین روش جوانسازی پوست

میکرونیدلینگ، مؤثرترین و بهترین روش جوانسازی پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

میکرونیدلینگ، موثرترین و بهترین جوانسازی پوست

جوانسازی پوست به دلیل تاثیر این بافت در شادابی و طراوت چهره بسیار مورد توجه قرار دارد ، با ظهور هر گونه عارضه در پوست ، فرد می تواند با روش های بسیار موثر و جدید در مراکز تخصصی پوست به جوانسازی پوست خود بپردازد . از جمله موثرترین و بهترین روش جوانسازی ، ترمیم و بازسازی پوست ، می توان به میکرونیدلینگ اشاره نمود .

میکرونیدلینگ نوعی روش تحریک مکانیکی پوست بوده که به کمک دستگاه آن و سوزن های بسیار ریز با ایجاد میلیون ها میکرو کانال ، کلاژن سازی که موجب ترمیم و بازسازی پوست می شود را تحریک نموده و بدین ترتیب پوست آسیب دیده تغییر و ترمیم می یابد .

[caption id="attachment_19192" align="aligncenter" width="600"] میکرونیدلینگ[/caption]

چرا میکرونیدلینگ بهترین روش جوانسازی پوست است؟

رشته های پروتئینی کلاژن و الاستین موجود در لایه دوم پوست که با روش میکرونیدلینگ تحریک و تکثیر می یابند در جوانسازی پوست عامل بسیار مهمی هستند .

سرعت حرکت و عمق نفوذ سوزن های دستگاه میکرونیدلینگ با توجه به نوع پوست و هدف از انجام روش میکرونیدلینگ توسط پزشک مشخص می شود .

از روش میکرونیدلینگ جهت از بین بردن ؛ چین و چروک ، ترمیم جای زخم و جراحت ،جای سوختگی ، ترک های پوستی ، ریزش مو و تیرگی و لکه های پوستی می توان استفاده نمود .

مهم ترین مزیت روش میکرونیدلینگ که آن را به بهترین روش جوانسازی پوست تبدیل کرده است را می توان در استفاده از فرآیندهای ترمیم طبیعی خود بدن جهت درمان موثر عملکرد و ساختار پوست دانست .

پس از میکرونیدلینگ کردن پوست ، نیازی به استراحت نبوده و فرد به راحتی می تواند به فعالیت های روزانه ی خود بپردازد .

تغییرات حاصله پس از میکرونیدلینگ در مدت زمان کوتاهی در پوست فرد ظاهر خواهند شد .

با کمک روش میکرونیدلینگ لایه ی اپیدرم پوست بدون هیچ گونه آسیب و تخریبی، با تحریک رشته های کلاژن و الاستین ترمیم و بازسازی خواهد شد .

قرمزی پس از اعمال روش میکرونیدلینگ موقت خواهد بود و طی چند ساعت آینده برطرف خواهد شد و این روش هیچ گونه عارضه ی جانبی ندارد.

استفاده از روش میکرونیدلینگ علاوه بر مقرون به صرفه بودن ، امکان عفونت در آن بسیار کم می باشد .

وجود هر گونه عارضه ی پوستی ، مصرف داروی خاص و اقدام به دیگر روش های جوانسازی پوست، باید قبل از استفاده از روش میکرونیدلینگ به پزشک معالج اطلاع داده شود .

به بیش از یک جلسه جهت دستیابی به نتیجه ی مطلوب در روش میکرونیدلینگ نیاز می باشد . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X