همه چیز درباره لیزر فراکشنال

همه چیز درباره لیزر فراکشنال

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه چیز درباره لیزر فراکشنال

از جمله روش های نوین جوانسازی پوست که به طور موثری عوارض و مشکلاتی پوستی را برطرف می سازد و در شادابی پوست نقش موثری خواهد داشت ، لیزر فراکشنال است .

ورود این دستگاه به تجهیزات پزشکی از سال ۲۰۰۴ میلادی بوده و با کاربردهای متعددی چون؛ رفع چین و چروک ، ترمیم جای زخم ، آکنه ،اسکار ، سالک ، سوختگی ، بریدگی ها ، از بین بردن لک های تیره و سفت کردن پوست از  محبوبیت بسیار بالایی برخوردار شده است .

از مزیت مهم این نوع لیزر ، سرعت و دقت بالای آن در درمان مشکلات و عوارض پوستی است .

لیزری با نام تجاری فراکسل ، نخستین لیزر فراکشنالی بوده که بعدها با ارتقا طول موج آن  از ۱۵۴۰ نانومتر به ۱۰۶۰۰ نانومتر و با استفاده  Co۲ با نام تجاری فراکشنال وارد عرصه ی جوانسازی پوست شد .

با عبور قدرتمندانه ی این نوع لیزر از آزمون های استاندارد و رفع عوارض مختلف پوستی ، در سال ۲۰۰۶ میلادی با دریافت مجوز سازمان دارو و غذا آمریکا با فروش ۳۵۰ میلیون دلاری تا سال ۲۰۱۰  از شهرت بالایی بهره مند گردید .

نحوه ی عملکرد لیزر فراکشنال در جوانسازی پوست

 ستون های حرارتی میکروسکوپی ، با طول موج تخریبی سطح پوست را برش می دهند و با طول موج غیرتخریبی به عمق بافت نفوذ می کنند ، در نتیجه در سطح پوست دارای نواحی سالم به همراه با نواحی سوخته شده خواهیم بود که نواحی سالم با رشد خود باعث ایجاد پوستی سالم تر و محکم تر از قبل خواهند شد .

علاوه بر ترمیم سطح پوست ، لایه های زیرین پوست با دریافت گرمای حاصل از لیزر ، رشته های کلاژن آسیب دیده را که ساختار اصلی پوست را تشکیل می دهند ، ترمیم و با تحریک آنها موجب تولید مجدد کلاژن ها شده و این موضوع خود سبب سفت و محکم شدن پوست می گردد .

از لیزر فراکشنال به طور چشمگیری در جهت  لایه برداری موثر پوست و بهبود ترک های دوران بارداری و ترک های ناشی از افزایش وزن استفاده می گردد .

 با لیزر فراکشنال می توان به روشن نمودن پوست های تیره در اثر بیماری های التهابی پوست پرداخت .

منافذ باز پوست های مختلف با لیزر فراکشنال به طور قابل قبولی بسته و پوستی صاف و یکدست ایجاد خواهد شد .

مزایای استفاده از لیزر فراکشنال

لکه ها و تغییر رنگدانه های ناشی از افزایش سن با استفاده از لیزر فراکشنال از بین خواهند رفت .

لیزر فراکشنال را می توان در نواحی مختلف بدن به کار برد .

استفاده از روش لیزر فراکشنال بدون بیهوشی و تنها با بیحسی موضعی امکان پذیر می باشد .

التهاب و قرمزی پس از جلسات لیزر را می توان با کمپرس سرد  و کرم های ترمیم کننده طی چند روز از بین برد .

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان هر گونه عارضه و مشکلات پوستی ، با توجه به محل آسیب دیده و شرایط مختلف بیمار متفاوت خواهد بود  .

برای انجام هر گونه عمل زیبایی بر روی بافت بسیار حساسی چون پوست باید به مراکز تخصصی و کلینیک پوست و مو مورد اطمینان و معتبر مراجعه نمود و برای دستیابی به نتیجه ی مطلوب از پزشکان با تجربه و دارای مهارت کافی بهره مند گردید . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X