نکات مهم درباره مزوتراپی دور چشم

نکات مهم درباره مزوتراپی دور چشم

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

نکات مهم درباره مزوتراپی دور چشم

مزوتراپی از جمله درمان های پزشکی غیرتهاجمی موثر جهت بهبود بیماری های پوستی می باشد که در این روش ، ترکیبی از داروهای لازم با دوز مناسب که منشا گیاهی ، ویتامینه ، داروهای هومیوپاتیک و مواد اساسی ساختاری پوست هستند ، استفاده می گردد . از مزوتراپی دور چشم جهت درمان تیرگی و پف دور چشم استفاده می گردد .

تیرگی دور چشم علل مختلفی می تواند داشته باشد که عامل ژنتیک و ارثی ، رایج ترین علت تیرگی آن است .

علل بروز پف و تیرگی دور چشم

مشکلات کلیوی و کبدی ، فقر آهن ، اختلالات تیروئید ، آلرژی ، قاعدگی ، کم خوابی و خستگی نیز از عوامل ایجاد کننده ی تیرگی دور چشم هستند .

جهت رفع تیرگی دور چشم ، از تزریق ترکیبی داروهایی مانند ویتامین K ، ویتامین C ، رتینول ، انواع اسیدهای میوه ها ، آرتی شوک ، اسیدهای چرب و اسیدهای آمینه ، جهت فعال سازی سلول های پوستی دور چشم استفاده می گردد که در نتیجه تیرگی و پف زیر چشم برطرف خواهد شد .

ویتامین K ، ویتامین C ، رتینول ، انواع اسیدهای میوه ها ، آرتی شوک ، اسیدهای چرب و اسیدهای آمینه به طور ایمن و بی خطری در انواع کرم ها و لوسیون های دور چشم به کار گرفته شده اند ، اما جذب این مواد از روی پوست به مانند تزریق آنها در روش مزوتراپی که در داخل پوست انجام می شود ،  موثر نخواهد بود ، لذا به کمک روش مزوتراپی می توان تاثیر مطلوب تر و مستقیمی از این تقویت کننده های پوستی را ایجاد نمود .

درمان پف دور چشم با مزوتراپی دور چشم

جهت انجام مزوتراپی دور چشم ، پزشک متخصص دوز مناسبی از ترکیب داروهای یاد شده را با ایجاد بیحسی موضعی توسط تزریقات متعدد و با کمک سوزن های بسیار ریز به محل دقیقی در داخل پوست دور چشم تزریق می کند ، دستیابی به نتیجه ی مطلوب در این روش در افراد مختلف ، متفاوت خواهد بود ، در برخی افراد پس از یک جلسه و در برخی دیگر نیاز به جلسات بیشتری تا ۵ جلسه خواهد بود .

به دلیل حساسیت و ظرافت پوست دور چشم ، دوز مناسبی از تزریقات دارویی در روش مزوتراپی باید توسط متخصص پوست و مو جهت رفع مشکلات دور چشم ، تزریق گردد .

انجام مزوتراپی دور چشم باید توسط متخصص پوست و مو آشنا به تکنیک های تزریق مزوتراپی که دارای مهارت کافی  و تجربه ی لازم در این زمینه است ، صورت پذیرد و از انجام چنین تزریقاتی تخصصی نزد پزشکان عمومی باید خودداری کرد .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X