انواع فیلر تزریقی چیست؟

انواع فیلر تزریقی چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

انواع فیلر تزریقی چیست؟

انواع فیلر تزریقی پرکننده هایی هستند که جهت پر کردن چروک های عمیق پوستی ، برجسته سازی لب و گونه، پرکردن جای جوش ها و لیفتینگ پوست به کار می روند .

روش زیباسازی و جوانسازی پوست با تزریق فیلرهای پوستی به خاطر هزینه کمتر نسبت به عمل های جراحی زیبایی ، مشاهده ی نتایج بلافاصله پس از تزریق و غیرتهاجمی بودن این روش سبب شده که با استقبال بسیاری روبرو گردد .

انواع فیلر تزریقی

● فیلر پوستی اسید هیالورونیک

این فیلر به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد که در اثر بالا رفتن سن مقدار آن کاهش یافته و در نتیجه پوست شل و دچار چین و چروک می گردد .

با تزریق فیلر پوستی اسید هیالورونیک که شش ماه الی یکسال ماندگاری دارد ؛ ترمیم و احیای چین و چروک ها ، پر کردن خطوط عمیق خنده و اخم و سفتی پوست میسر می گردد .

● فیلر پوستی کلسیم هیدروکسید آپاتیت

این نوع فیلر ماندگاری آن یک سال و نیم بوده ؛  و یک ماده ی معدنی می باشد ، به ترکیب طبیعی موجود در استخوان ها شباهت دارد و از آن جهت پر کردن چین و چروک های عمیق تری چون گونه گذاری و حاشیه های صورت استفاده می گردد .

● فیلر پوستی پلی لاکتیک

این نوع فیلرها از جنس پلی کربو لاکتون ها بوده و جهت پر کردن چروک های نیمه تحتانی صورت به کار می روند و نتایج حاصل از تزریق این نوع فیلر طی چند ماه پس از تزریق و با تولید کلاژن سازی ایجاد می شوند .

● فیلرهای پوستی نیمه ماندگار

این نوع فیلر از جنس متیل متاکریلت بوده و جهت رفع چروک های عمیق تر و حجیم سازی لب و گونه استفاده می گردد.

● فیلر پوستی ماندگار

این نوع فیلرها که از جنس سیلیکون و پارافین هستند ، به دلیل عوارض جانبی زیادی که دارند ، دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند .

● فیلرهای گاوی و بیولوژیک

این نوع فیلرها از جنس کلاژن هستند و به دلیل ایجاد واکنش های آلرژیک بسیار دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند .

● فیلر تزریقی از جنس تزریق چربی

این نوع فیلر از چربی های موضعی اضافه بدن فرد طی عمل ساکشن یا جراحی به دست می آیند و به دلیل هم بافت بودن با بدن فرد ، بدون واکنش آلرژیک به خوبی با بدن پیوند می خورند .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X