پیلینگ پوست صورت چیست؟

پیلینگ پوست صورت چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

پیلینگ پوست صورت چیست؟

پیلینگ پوست (Peeling) به معنی برداشتن یک قشر سطحی از روی پوست بوده که با این عمل سلول های مرده ی پوست که حاوی جای جوش ، لکه ، منافذ باز ، چروک ریز هستند ، برداشته شده و در نهایت پوست شفاف و روشن خواهد شد .

پیلینگ یا لایه برداری پوست می تواند در خانه یا در کلینیک های تخصصی پوست و زیبایی توسط پزشک متخصص پوست، صورت پذیرد که هر چه عوارض و مشکلات پوستی عمیق تر باشد ، بهتر است که لایه برداری پوست توسط پزشک متخصص به صورت تخصصی انجام شود .

پیلینگ پوست صورت با توجه نوع عامل لایه برداری به پیلینگ شیمیایی ، مکانیکی و لیزری تقسیم می شود .

پیلینگ شیمیایی

در روش پیلینگ شیمیایی ، با استفاده از ترکیبات شیمیایی خاص لایه برداری پوست جهت رفع عوارض و مشکلات پوست صورت انجام می شود .

پیلینگ مکانیکی

در این روش ، جهت درمان اسکارهای عمیق پوست از وسایل الکترومکانیکی خاصی جهت لایه برداری پوست استفاده می شود .

پیلینگ لیزری

در این روش از لیزر جهت عمل لایه برداری پوست صورت با توجه به عمق عارضه ی پوستی استفاده می گردد .

در تقسیم بندی دیگری پیلینگ پوست صورت براساس عمق لایه برداری پوست به سه نوع پیلینگ پوست سطحی ، متوسط و عمیق صورت می پذیرد .

تعداد جلسات مورد نیاز جهت لایه برداری و درمان عوارض پوستی با توجه به عمق مشکلات پوستی متفاوت بوده و هر چه عارضه ی ایجاد شده عمیق تر باشد ، به تعداد جلسات بیشتری جهت درمان نیاز خواهد بود .

انواع لایه برداری پوست با تحریک کلاژن ( واحد های سازنده ی پوست ) همراه هستند .

با انجام عمل پیلینگ ، عمل جوانسازی پوست انجام گرفته و پوست صورت جوان ، شاداب و زیباتر خواهد شد .

پس از عمل پیلینگ پوست صورت ، به دلیل بالا رفتن حساسیت پوست باید مراقبت های شدیدتری از پوست انجام شود ؛ لذا باید از ضدآفتاب قوی تری استفاده نمود ، از قرارگیری طولانی مدت در معرض آفتاب باید خودداری کرد و در لایه برداری های عمیق با رعایت نکات بهداشتی از ایجاد عفونت جلوگیری کرد .

 به دلیل حساس شدن پوست صورت پس از جوانسازی پوست توسط عمل پیلینگ پوست نسبت به شرایط آب و هوایی و اشعه ی خورشید ، بهتر است که عمل پیلینگ پوست در فصل پاییز ، زمستان و اوایل بهار صورت پذیرد . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X