دستگاه درمارولر چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه درمارولر چیست و چه کاربردی دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

دستگاه درمارولر چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه استفاده از روش های نوین جوانسازی پوست و زیباسازی پوست به منظور ترمیم موثر ، کم عارضه ،مقرون به صرفه و با تاثیرگذاری طولانی مدت و دائمی بیش از سایز روش ها مورد توجه قرار دارد . یکی از این روش های نوین و موثر که به کمک آن می توان به جوانسازی پوست ، درمان جای جوش ،اسکار ، رفع لکه ها و رفع چین و چروک ها پرداخت ، استفاده از دستگاه درمارولر است .

و اما درمارولر چیست و چه کاربردی دارد؟

درمارولر ( Dermaroller ) دستگاهی مانند میکرونیدلینگ است که از سوزن های بسیار ریزی برای ایجاد سوراخ های میکروسکوپی در پوست جهت تحریک کلاژن سازی استفاده می کند ، دستگاه درمارولر تاثیرات لیزر و پیلینگ شیمیایی را بر روی پوست اعمال می کند .

از دستگاه درمارولر به عنوان درمان تکمیلی با روش های مزوتراپی و پی آر پی ( PRP ) استفاده می شود .

دستگاه درمارولر، دارای یک سر یکبار مصرف می باشد که این سر نیز ۹ میکرونیدل دارد که می توان عمق نفوذ سوزن های آن را تنظیم کرد  ، این دستگاه در سطح پوست تا ۸۰۰ سوراخ ریز در ثانیه ایجاد می کند .

با دستگاه درمارولر می توان کلاژن سازی را در لایه ی درم ( لایه ی میانی ) پوست به طور موثری تحریک نمود و مشکلات سطحی پوست مانند ؛ چین و چروک ها ، جای اسکار ، لک ها و ... را به بهترین شکل درمان نمود .

در واقع دستگاه درمارولر با ایجاد سوراخ های ریز در لایه ی درم موجب می شود تا پوست اقدام به ترمیم این منافذ کند و با تحریک کلاژن سازی نواقص دیگری چون اسکارهای حاصل از آکنه را نیز ترمیم نماید .

استفاده از درمارولر در کلینیک جوانسازی پوست

استفاده از دستگاه درمارولر باید توسط متخصص پوست و زیبایی در کلینیک پوست و مو تخصصی با تنظیم عمق مناسب دستگاه صورت پذیرد  .

استفاده از دستگاه درمارولر نزد پزشکان عمومی و افراد غیرمتخصص به علت عدم رعایت استانداردهای لازم مراقبتی موجب بروز عوارض متعددی در افراد متقاضی جوانسازی پوست خواهد شد .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X