چگونه بهترین اسکراب طبیعی مناسب پوست خود را بسازیم؟

چگونه بهترین اسکراب طبیعی مناسب پوست خود را بسازیم؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چگونه بهترین اسکراب طبیعی مناسب پوست خود را بسازیم؟

از بین بردن سلول های مرده ی ایجاد شده در اثر آلودگی ها و استرس با پاک سازی و لایه برداری پوست امری بسیار ضروری است . جهت لایه برداری سطحی و منظم به منظور ایجاد پوستی صاف و شفاف و جوانسازی پوست می توان از اسکراب های متناسب با پوست استفاده کرد . اما چگونه بهترین اسکراب مناسب پوست خود را بسازیم؟ در این مقاله تعدادی اسکراب طبیعی و خانگی  برای لایه برداری موثر پوست آورده شده است

● اسکراب وانیلی :

با اسکراب طبیعی پوست می توان بافت های مرده و سلول های فرسوده را از روی پوست برداشت ؛ با اسکراب وانیلی در فصل پاییز می توان سلول های مرده ی حاصل از خشکی هوا را از بین برد .

تهیه اسکراب وانیلی ؛

یک فنجان شکر را در مقداری روغن زیتون نرم کنید و یک قاشق چای خوری پودر وانیل را به آن اضافه کنید و در نهایت مخلوط حاصل را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست صورت قرار داده و شست و شو دهید .

● اسکراب قهوه :

با این اسکراب می توان التهاب های پوستی را رفع نمود و زخم ها و خراش های سطحی پوست را درمان نمود ، ضمن اینکه با خاصیت ضد آنتی اکسیدانی قهوه می توان از ایجاد چین و چروک پوست جلوگیری کرد و لکه های پوستی را نیز کاهش داد .

نصف فنجان قهوه و نمک را با دو قاشق غذا خوری روغن زیتون مخلوط کرده و به مدت ۱۵ دقیقه آن را بر روی پوست قرار دهید و سپس شست و شو نمائید .

● اسکراب طبیعی نمک دریایی :

با این اسکراب می توان به درخشندگی ، افزایش رطوبت ، نرمی و شادابی پوست دست ها و بدن کمک کرد .

نصف لیوان نمک دریایی را به گونه ای که خیلی نرم نشود ، پودر کرده و یک الی دو قاشق  روغن های زیتون و بادام شیرین را به آن اضافه کنید و از آن جهت اسکراب دست ها و دیگر اجزای بدن استفاده کنید .

● اسکراب جو :

این اسکراب جهت لایه برداری پوست پاشنه پا بسیار مناسب می باشد و با استفاده از آن می توان زبری پاشنه پا را از بین برد و رطوبت لازم را برای آن ایجاد نمود .

دو قاشق مرباخوری جوی آسیاب شده را در نصف لیوان ماست و یک قاشق غذا خوری عسل مخلوط کرده و از آن جهت لایه برداری پاشنه پا و رفع سیاهی زانو استفاده کنید .

● اسکراب نشاسته :

این اسکراب با آبرسانی مناسب و لایه برداری ملایم برای پوست های خشک و حساس بسیار مناسب می باشد .

یک مرباخوری نشاسته را با دو قاشق غذاخوری ماست ترکیب کرده و به مدت ۳۰ دقیقه بر روی پوست قرار دهید تا ضمن آبرسانی ؛ سلول های مرده را نیز از بین ببرد .

● اسکراب ماست و گردو :

با این اسکراب ضمن لایه برداری مناسب پوست ؛ باکتری ها و قارچ های مضر را نیز از پوست پاک کنید .

 دو قاشق غذاخوری گردوی آسیاب شده را با  دو قاشق غذاخوری ماست مخلوط کرده و آن را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست خود قرار دهید.

● اسکراب بادام :

با این اسکراب هفتگی می توان لایه برداری سطحی از پوست صورت ، گردن و دست ها را انجام داد .

ده عدد بادام را چرخ کرده و با یک قاشق از نمک و عسل مخلوط کنید و بروی پوست بمالید و در نهایت نیز شست و شو دهید ، استفاده دورانی بر روی پوست از این اسکراب ، نتیجه بهتری را ایجاد خواهد کرد .

● اسکراب آلوورا :

این اسکراب مخصوص پوست های حساس می باشد که با آن می توان ضمن لایه برداری مناسب ؛ آبرسانی پوست صورت و بدن را نیز انجام داد .

به دلیل سازگاری آلوورا با تمامی پوست ها می توان از این اسکراب برای لایه برداری موثر تمامی پوست ها استفاده نمود .

دو قاشق از آلوورا را با یک قاشق نمک دریایی مخلوط کرده و به آرامی روی پوست بمالید و بعد از لایه برداری ، شست و شو نمائید .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X