برگشت چربی ها بعد از لیپوماتیک

برگشت چربی ها بعد از لیپوماتیک

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

برگشت چربی ها بعد از لیپوماتیک

آیا احتمال مجدد چاقی و برگشت چربی ها بعد از لیپوماتیک وجود دارد ؟

داشتن اندام متناسب و زیبا خواسته ی هر فردی است که بشر در گذر زمان با شیوه ها و روش های مختلف در تلاش برای رسیدن به آن بوده است .

کاهش حجم چربی ها توسط جراحی های زیبایی در کوتاه ترین زمان ممکن همواره مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

[caption id="attachment_19195" align="aligncenter" width="600"] کاشت مو[/caption]  

تفاوت روش های مختلف جراحی لاغری از نظر برگشت چربی

از آنجا که از روش های جراحی مختلفی چون لیپولیز، لیپوساکشن و لیپوماتیک با دستگاه مخصوص جهت حذف چربی اضافی نقاط مختلف بدن استفاده می شود ، برای فرد متقاضی در نگاه کلی همگی یکسان و بدون تفاوت خواهند بود و افراد بیشتر به هزینه و نتیجه ی کار توجه می کنند ، از این رو ، برای فرد سئوال پیش می آید که آیا با صرف چنین هزینه ای باز هم شاهد برگشت چربی در نواحی برداشته شده خواهد بود یا خیر؟

درست است که با روش های مختلفی چون لیپولیز، لیپوساکشن و لیپوماتیک می توان چربی مزاحم را از بین برد اما روش کار ، میزان ماندگاری ، عوارض و حتی هزینه ی این جراحی ها با هم متفاوت است.

توصیه ما برای انتخاب یک روش ایمن، کم هزینه، بدون درد و با اثر ماندگاری بالا و در عین حال انتخاب یک روش هماهنگ با متد روز جراحی های دنیا ، استفاده از روش لیپوماتیک است.

لاغری با روش لیپوماتیک

در لیپوماتیک چربی ها به صورت مایع از بدن خارج می شود که این عامل باعث تغییر سایز و لاغری در فرد می گردد اما نمی توان با اطمینان گفت که لیپوماتیک یک روش برگشت ناپذیر است به طور کلی تا به حال روشی نبوده که بتواند برای همیشه چربی را از بدن حذف کند. در لیپوماتیک چربی های موجود در زیر پوست از بدن فرد خارج می شود اما در صورتی که فرد مراقبتهای لازم و رژیم غذایی مناسبی نداشته باشد هیچ گونه تضمینی برای انباشته نشدن مجدد چربی در ان نقطه وجود ندارد.

نتایج روش لیپوماتیک

اگر چه در روش لیپوماتیک با جدا نمودن و تخلیه بافت سالم چربی از بدن فرد متقاضی ، شاهد کاهش چربی در ناحیه مورد نظر یا کاهش سایز اندام شکمی و کمری فرد هستیم اما چنانچه فرد پس از کاهش قابل توجه سایز بدن خود به رعایت رژیم غذایی توجهی نکند ، مسلما این چربی های حذف شده باز خواهند گشت.

با این حال متخصصین جراحی های زیبایی ادعا می کنند که بازگشت چربی های اضافه پس از لیپوماتیک به شکل اولیه نخواهد بود و بسیار کمتر است،  اما آنچه که برای یک فردی که کاهش سایز داده ،مهم خواهد بود، آن است که این چربی ها برداشته نشده هرگز بازنگردند، به همین دلیل ما به افراد لیپوماتیک شده، توصیه اکید می کنیم که حتما پس از برداشت چربی ها و کاهش سایز مورد نظر ، با رعایت رژیم مناسب به حفظ اندام ایده آل و سلامتی خود کمک کنند.

حالا که فرد پس از لیپوماتیک به راحتی به اندام دلخواه خود رسیده است ، حفظ آن با رژیم و ورزش کار سختی نخواهد بود ، زیرا تاثیر اندام متناسب بر اعتماد بنفس و روحیه ی فرد ارزش بسیاری دارد که به خاطر آن رعایت رژیم امری ساده و راحت خواهد بود.

لذا بعد از عمل لیپوماتیک دیگر انتخاب با خود فرد است که چطور بتواند این اندام زیبا و متناسب را با کارهای ساده ای چون رژیم و ورزش حفظ نماید.

منبع : کلینیک تخصصی لاغری و تناسب اندام و کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X