لیپوماتیک چیست ؟

لیپوماتیک چیست ؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

لیپوماتیک چیست ؟

پیشوند لیپو به معنی چربی است که در کلمات لیپوساکشن و لیپولیز ترکیب شده و به معنی تخلیه چربی با استفاده از دستگاه های لیپوساکشن و لیپولیز است. در تعریف کلمه ی لیپوماتیک نیز می توان گفت که لیپوماتیک در واقع یک نوع دستگاه ساکشن پیشرفته جهت تخلیه چربی های موضعی زیر پوست است که دقت فوق العاده ی آن، این دستگاه را از لیپوساکشن متمایز ساخته است. اما سوالی که پیش می آید این است که کاربرد لیپوماتیک چیست؟ سلول های چربی در روش لیپوماتیک از طریق ارتعاش و نوسان ثابت محوری و اینفراسونیک محل اتصال سلولهای چربی را قطع کرده و این چربی ها از طریق ساکشن از زیر پوست خارج می شوند.

در روش لیپوماتیک احتمال آسیب به عضلات و رگ ها وجود ندارد و به محض اینکه درد ناشی از لیپوماتیک رفع شد می توان به زندگی عادی خود ادامه داد.

دستگاه لیپوماتیک چیست ؟

در واقع دستگاه لیپوماتیک ، دارای یک کمپرسور هوای فشرده است که با انتقال این هوای فشرده به میله ای به نام کانولا با حرکات  سه بعدی سریع خود در زیر پوست منجر به شکست پیوند چربی ها و تخلیه آنها می گردد.

برای عبور دادن لوله ی کانولا ، جراح یک سوراخ بسیار نازک سه میلیمتری با بیحسی موضعی در محل تجمع چربی ایجاد می کند.

به دلیل عدم آسیب به بافت چربی تخلیه شده ، می توان از چربی خارج شده توسط دستگاه لیپوماتیک جهت تزریق مجدد چربی به عنوان فیلر و پرکننده در برجسته سازی و حجیم سازی دیگر اعضای بدن استفاده نمود.

چربی تخلیه شده در روش لیپوماتیک در عین حال که چربی سالمتری است، از چربی ساکشن شده در روش لیپوساکشن از دوام بیشتری جهت تزریق به عنوان فیلر برخوردار است .

تخلیه چربی های اضافی توسط دستگاه لیپوماتیک می تواند برای کل اعضای بدن به کار گرفته شود.

کاربردهای لیپوماتیک چیست ؟

در خانم ها روش لیپوماتیک بیشتر برای نواحی باسن و ران و در مردان جهت تخلیه چربی های شکم و پهلو به کار می رود.

لیپوماتیک صورت برای رفع چربی انباشته شده غبغب بکار می رود.

در نواحی بزرگتر مثل شکم ، ران ، باسن و پهلوها برای ماندگاری تاثیر تخلیه چربی بعد از عمل لیپوماتیک فرد باید از گن های مخصوص این کار استفاده نماید.

لیپوماتیک نوعی دستگاه به منظور خارج کردن چربی ها از زیر پوست می باشد و از نظر تکنولوزی و نوع کار برد کاملا با لیپوساکشن متفاوت است. بستن گن در این روش ۲هفته می باشد در حالی  که در دیگر روشها مانند ساکشن ۶ماه ودر لیپولیز ۲تا ۴ ماه می باشد در عین حال بستن گن ۳۰تا ۴۰ روز برای بهتر شدن پوست توصیه می شود جمع شدن پوست به دلیل وارد آمدن اسیب کمتر بهتر صورت می گیرد. اگر چه پوست در این روش نسبت به دیگر روشها به سادگی جمع می شود در  مواردی که شلی پوست بیش از حد باشد نیازبه جراحی می باشد این روش با بی حسی موضعی صورت می گیرد تورم وترشحات در  این روش کمتر است و نهایتا ۳۶ ساعت طول میکشد درصد عفونت در این روش بسیار پایین می باشد. احتمال لختگی و امبولی بسیار کم است و تا به حال موردی گزارش نشده است لیپوماتیک نیازی به بستری ندارد. خستگی و کوفتگی به مراتب کمتر از دیگر روشها می باشد و همچنین برشی که در این روش صورت می گیرد بسیار کوچک است.

 دستگاه لیپوماتیک چیست ؟

لیپوماتیک دستگاهی است که مورد تایید FDA رسیده است. این دستگاه با دقت بالایی، لیپوساکشن در تمام بدن را به خوبی انجام می دهد.

در لیپوماتیک برای اولین بار است که، سلول های چربی با ابزاری به نام کانول، توسط حرکت های ارتعاشی تجزیه می شوند و سپس از بدن خارج می شوند.

در واقع لیپوماتیک یک روش زیبایی برای جذب چربی بدن است. همانند تکنیک های طبیعی لیپوساکشن، جراح قسمتی از بدن و چربی را برش داده و تونل مانند ایجاد می کند طوری که کانول برای رسیدن به مناطقی که حاوی چربی هستند قرار داده شود. چربی های اضافه توسط کانول خارج می شود. با استفاده از روش لیپوماتیک؛ کانولا باعث می شود که چربی به راحتی از طریق ارتعاش از بدن خارج شود و از بین بردن چربی ها بسیار موثر باشد.

چرا لیپوماتیک را انتخاب می کنیم؟

تکنیک هایی که برای لیپوساکشن و لیپوساکشن با لیزر استفاده می شود، ممکن است باعث درد شوند زیرا در این تکنیک احتمال سوختگی وجود دارد و با درد قابل توجهی همراه است. از این رو خطر سوختگی در این روش خطر قابل توجهی است. یک روش دیگر به نام  لیپوساکشن اولتراسونیک وجود دارد که اثر گذاری کمتری دارد زیرا مقدار کمی چربی را از بدن نسبت به سایر تکنیک های دیگر از بین می برد. همچنین این روش نسبت به لیپوساکشن در مدت زمان زیادی به طول می انجامد.

از این رو به  طور کلی لیپوماتیک به طور گسترده ای مورد پسند قرار گرفته است و نتایج بسزایی از زمان تشخیص پزشک  تا زمان نتیجه ایجاد می کند. همچنین در روش لیپوماتیک نه تنها بافت های چربی از بین می رود بلکه بافت های غیر چربی و برخی اعضای دیگر بدن که به چربی ها بسیار نزدیک هستند، دچار آسیب نمی شوند و خطری آن ها را تهدید نمی کند بلکه تنها چربی است که از منطقه مورد نظر حذف می شود.

در واقع در روش های دیگر بافت های غیر چربی که به علت امنیتی وجود دارند که به علت فاصله ی نزدیکی که به چربی های بدن داشتند از نظر امنیتی خطرهای بسیاری در فرد ایجاد می کردند که این خطر و آسیب در روش لیپوماتیک صورت نمی گیرد.

لیپوماتیک درد بسیار کم و یا حتی بدون درد است. و بنابر گفته بیماران و جراحان درد ناشی از لیپوماتیک را شبیه به غلغلک دادن عنوان می کنند اما در روش های دیگر شاهد دردهای بیشتری هستیم.

با تخلیه چربی ها توسط دستگاه لیپوماتیک، از یک اندام متناسب و بدون چربی بهره مند شوید.

با یک بار لیپوماتیک چربی ها می توان بین ۴ تا ۱۲ سانتی متر سایز کم نمود.

منبع: کلینیک تخصصی لاغری و تناسب اندام ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X