لیزر فراکشنال برای پوست چه تاثیری دارد؟

لیزر فراکشنال برای پوست چه تاثیری دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

لیزر فراکشنال برای پوست چه تاثیری دارد؟

با وجود عوارض و مشکلات متعدد پوستی در سنین مختلف ، آگاهی از روش های موثر جوانسازی پوست بسیار مهم می باشد . یکی از روش های کم عارضه و بسیار کارآمد در جوانسازی و زیباسازی پوست استفاده از لیزر فراکشنال برای پوست می باشد .

با استفاده از لیزر فراکشنال می توان به درمان اسکارهای ناشی جای جوش ، کوچک کردن منافذ باز ، چین و چروک های صورت و گردن ، تیرگی اطراف چشم ها ، لک های تیره ی پوستی ، شلی و افتادگی پوست ، صدمات ناشی از نور خورشید ، لایه برداری موثر و ... پرداخت.

نقش لیزر فراکشنال در جوانسازی پوست

لیزر فراکشنال از سال ۲۰۰۳ میلادی مورد استقبال قرار گرفت ، در این روش اشعه ی لیزر ، سوراخ های بسیار ریزی را که قطر و عمق آنها قابل تنظیم بوده در لایه های مختلف پوست به وجود می آورد ، ستون های نازکی از پوست به دلیل حرارت ۳۵۰ درجه ی سلسیوس تبخیر می شود و سوراخ های ریز ایجاد شده در لایه ی اپیدرم هر چه بیشتر باشد ، نتیجه ی نهایی از لیزر فراکشنال بهتر خواهد بود ، در اطراف ستون های ایجاد شده در لایه های  اپیدرم  و درم پوست ، شعاع حرارتی ایجاد شده از مرکز به اطراف کمتر خواهد بود ، حرارت موجود در مناطق نزدیک به ستون ها موجب تحریک فیبروبلاست ها می گردد که فیبروبلاست ها خود باعث تولید کلاژن و الاستین در لایه های زیرین پوست شده و در نتیجه سطح اپیدرم پوست به طور موثری ترمیم و بازسازی خواهد شد .

قبل از انجام لیزر درمانی با لیزر فراکشنال ، جهت کاهش درد بیمار ، پزشک متخصص از کرم های بیحسی موضعی و دستگاه های خنک کننده ی پوستی استفاده خواهد کرد .

قرمزی ، التهاب و تغییر رنگ در پوست های تیره از جمله عوارض شایع در استفاده از لیزر فراکشنال می باشد که با انجام جلسات درمانی لیزر فراکشنال توسط پزشک متخصص در کلینیک های معتبر و تخصصی پوست و زیبایی می توان به طور موثری از ایجاد عوارض احتمالی آن جلوگیری کرد .

تعداد جلسات درمانی مورد نیاز با لیزر فراکشنال با توجه به عمق و شدت عارضه ی پوستی تعیین می شود .

در مواردی مانند آسیب های شدید پوستی ، استفاده از لیزر فراکشنال برای پوست در درمان های تکمیلی با دیگر روش هایی مانند میکرونیدلینگ و پیلینگ پوست موثرتر می باشد .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X