تأثیر کم آبی بدن بر پوست صورت

تأثیر کم آبی بدن بر پوست صورت

22 خرداد ، 1401
کلینیک ایران نوین

تأثیر کم آبی بدن بر پوست صورت

کم آبی بدن زمانی اتفاق می افتد که بدن آب کافی جهت عملکرد درست و مناسب خود در اختیار نداشته باشد. در حالی که کم آبی خفیف بدن باعث ایجاد حس تشنگی در ما می شود، کم آبی شدید و یا مزمن می تواند مشکلات جدی را برای اعضای بدن خصوصا مغز، دستگاه هاضمه، دستگاه گردش خون و حتی پوست ایجاد کند. سلامت پوست ما وابستگی زیادی به وجود آب کافی در بدن دارد. مشکلات و عواض ناشی از تأثیر کم آبی بدن بر پوست صورت علائمی نظیر خشکی و پوسته پوسته شدن ، از بین رفتن طروت و شادابی، ایجاد چین و چروک و تشدید بیماری هایی نظیر پسوریازیس نمایان می شوند.

خشکی پوست صورت

تأثیر کم آبی بدن بر خشکی پوست

گردش خون و دیگر مایعات در بدن انسان وابسته به وجود آب است و در حقیقت این آب است که حیات ما را تضمین می کند. بدن انسان به گونه ای است که در مواقع اضطراری مانند خونریزی و یا کم آبی، گردش خون و مواد حیاتی را از مناطق کم حیاتی تر ( مانند پوست) به مناطق بسیار حیاتی( مانند مغز و قلب) هدایت می کند. بنابراین از جمله علائم اولیه ی تاثیر کم آبی بدن، خشکی پوست خواهد بود. هر اندازه که کم آبی بدن شدت بیشتری داشته باشد، عوارض پوستی آن یعنی خشکی پوست نیز شدت بیشتر پیدا می کند که در این صورت برای درمان و برگرداندن پوست به حالت نرمال زمان بیشتری نیاز خواهد بود.

تأثیر کم آبی بدن بر پوست صورت

مزایای آبرسانی به پوست صورت

آبرسانی به پوست صورت اول از همه از طریق نوشیدن روزانه ی مقدار کافی از آب و سایر نوشیدنی ها و دوم از طریق موضعی یعنی استفاده از کرم های آبرسان، انجام روش های کلینیکی آبرسانی یا هیدارته کردن پوست و همچنین استفاده از ماسک و تونیک های طبیعی و آبرسان امکان پذیر است. زمانی که سلول های پوست صورت به اندازه ی نیاز خود آب داشته باشند عملکرد بهتری خواهند داشت، بافت صورت پر تر می گردد و قابلیت کشسانی و ارتجاعی آن افزایش می یابد. آبرسانی به پوست صورت ظهور علائم پیری یعنی چین و چروک را به تاخیر می اندازد. نوشیدن آب راهی آسان و کم هزینه برای حفظ طراوت و شادابی پوست است. کسانی که بنا به دلایل ارثی پوست صورتشان خشک است و یا دچار پسوریازیس و اگزما هستند هم با آب رسانی به پوست صورت خود می توانند از شدت این گونه عوارض بکاهند.

کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X