صافی شکم با برنامه تغذیه و لیپوماتیک

صافی شکم با برنامه تغذیه و لیپوماتیک

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

صافی شکم با برنامه تغذیه و لیپوماتیک

صافی شکم نه تنها به داشتن تناسب اندام و ظاهری زیبا کمک می کند، ریسک ابتلا به بیماری هایی همچون دیابت نوع 2، مشکلات قلبی و ... را نیز کاهش می دهد. چربی شکم را به راحتی با اندازه ی گیری دور کمر در منزل می توان تخمین زد. دور کمر بیش از 102 سانتی متر در مردان و بیش از 88 سانتی متر در زنان با قد و هیکل معمولی می تواند به معنای وجود چاقی شکمی باشد. هر چند که چربی های این ناحیه از بدن نسبتا مقاوم هستند اما راه کارهای متنوعی برای صاف کردن شکم وجود دارد. [caption id="attachment_18208" align="aligncenter" width="600"] روش های صاف کردن شکم[/caption]

بهترین برنامه تغذیه برای داشتن شکم صاف

چنانچه عادات غذایی خود را اصلاح کنید، خیلی زود تر به صافی شکم می رسید. در اینجا تعدادی از عادات تغذیه مفید برای کم کردن چربی های شکمی را عنوان می کنیم:
  • مصرف شکر را حذف یا کم کنید چرا که خوردن شکر خصوصا وقتی بیشتر از حد نرمال باشد، بدن را وادار می کند که فروکتوز مازاد را تبدیل به چربی کند.
  • به اندازه کافی پروتئین بخورید. پروتئین به متابولیسم بدن کمک نموده و احساس گرسنگی را کمتر می کند. تحقیقات زیادی نشان داده خوردن پروتئین از تجمع چربی در کمر و شکم می کاهد.
  • مصرف کربوهیدارت ها را کمتر کنید. این کار تاثیر مستقیمی در کاهش تجمع چربی در ناحیه ی شکم، اطراف ارگان های بدن و درون کبد دارد.
  • غذاهای سرشار از فیبر خصوصا فیبرهای محلول بخورید.
  • هر آنچه که می خورید را یاداشت کنید تا بتوانید خوردن خود را کنترل کنید.
[caption id="attachment_18209" align="aligncenter" width="600"] صاف کردن شکم با لیپوماتیک[/caption]

لیپوماتیک صافی شکم

برخی افراد بنا به دلایل خاصی قادر نیستند که با روش هایی نظیر ورزش کردن یا رژیم گرفتن، چربی های شکم خود را آب کنند و از این رو به فکر انجام روش های لاغری موضعی از جمله لیپوماتیک می افتند. لیپوماتیک روشی نسبتا کم تهاجمی برای برداشتن چربی های موضعی نواحی مختلف بدن است. در این روش کانولای دستگاه از طریق شکافی در پوست به بافت های چربی راه پیدا می کند تا با حرکات لرزشی خود بافت های چربی را متلاشی کند. پس از این کار، چربی های متلاشی شده از بدن خارج می شوند. اگر چه انجام این روش علاوه بر لاغری فوری ناحیه ی مورد نظر، استعداد چاقی آن در آینده را نیز کاهش می دهد اما به هر حال کسانی که قصد انجام لیپوماتیک شکم را دارند باسیتی بدانند که برای حفظ  نتیجه بایستی  برنامه تغذیه و میزان فعالیت روزانه خود را  بهتر کنند. کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X