بهترین روش های پاکسازی پوست چرب

بهترین روش های پاکسازی پوست چرب

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش های پاکسازی پوست چرب

رسیدگی و پاکسازی پوست چرب به روش های مختلفی انجام می شود ، می توان در منزل یا توسط یک متخصص پوست فرآیند پاکسازی صورت را انجام داد و از داشتن پوستی سالم و شاداب نهایت لذت را برد .

پاکسازی پوست صورت در هر سنی ، بخصوص پس از سن بلوغ ، در شادابی و زیبایی و جوانسازی پوست بسیار تاثیرگذار می باشد .

پوست به عنوان سد دفاعی بدن ، وظایف مهمی چون دفع سموم و مواد مضر را دارد که به صورت تعریق این امر صورت می پذیرد .

بیشترین غدد چربی پوست در ناحیه ی سر و صورت وجود دارند، از این رو  منافذ باز در این نواحی نیز بیشتر مشاهده می شود که جهت پاکسازی آنها می توان از روش های مختلفی چون ؛ بخور آب گرم و سرد و اسیدهای میوه ای استفاده نمود .

● بخور آب سرد و گرم برای پاکسازی پوست چرب

استفاده از بخور آب گرم که با اضافه نمودن برخی داروهای گیاهی می توان تاثیر آن را بهتر نمود ، موجب تخلیه ی چربی های تجمع یافته در منافذ پوست می گردد ،با این کار می توان به طور موثری به پاکسازی پوست صورت پرداخت و پوستی شاداب و شفاف ایجاد نمود .

پس از بخور آب گرم می توان با فرو بردن صورت به مدت چند دقیقه در ظرفی پر از آب و یخ ، به بسته شدن منافذ پاکسازی شده از چربی پرداخت ، با این کار منافذ باز به روشی صحیح و موثر بسته خواهند شد و پوستی صاف و عاری از هر گونه روزنه ایجاد خواهد شد .

● اسیدهای میوه ای

اسیدهای میوه ای که شامل ؛ اسید مالیک در سیب ، سیتریک اسید در پرتغال و نارنگی و گلیکولیک اسید در نیشکر بوده و در دیگر میوه ها نیز یافت می شوند ، با غلظت ۲۰ درصد در بسیاری از کرم های لایه برداری پوست وجود دارند و به طوری چشمگیری می توان به کمک آنها به پاکسازی پوست صورت در منزل پرداخت .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X