مؤثرترین روش های پاکسازی پوست خشک

مؤثرترین روش های پاکسازی پوست خشک

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مؤثرترین روش های پاکسازی پوست خشک

در نظرسنجی اخیری که بر روی بیش از ۱۰۰۰ زن انجام شده است، ۴۰ درصد آنها به عدم پاکسازی پوستشان اعتراف کرده اند. تمامی کارشناسان و متخصصین پوست معتقدند که پاکسازی پوست خشک برای داشتن پوستی سالم و روشن ضروری است. علاوه بر این، در حال حاضر روش پاکسازی دو مرحله ای پوست رواج یافته است.

پاکسازی دو مرحله ای پوست

پاکسازی دو مرحله ای پوست، همانطور که از نامش پیداست یک فرآیند دو مرحله ای شامل دو بار پاکسازی پوست می باشد. ممکن است فکر کنید که این روش کمی بیش از حد است اما استدلالی در پشت آن وجود دارد.

اگر شما برای مدت طولانی از آرایش و یا کرم ضد آفتاب بر روی پوستتان استفاده می کنید، به شما توصیه می کنیم که دو بار پاکسازی پوست را انجام دهید؛ زیرا اغلب این محصولات به سختی از سطح پوست پاک می شوند. معمولا در شستشوی اول، مواد آرایشی سطحی برداشته می شوند و سپس شستشوی دوم اجازه می دهد تا پاک کننده خود را به سطح پوست برساند تا منافذ را تمیز کند و همچنین هر گونه آرایش باقی مانده و سلول های پوست خشک شده یا مرده را حذف نماید.

به همین ترتیب اگر در شهر زندگی می کنید، اولین شستشو می تواند آلودگی، باکتری ها و دوده روزانه را که در طول روز بر روی پوستتان انباشته شده است را از بین ببرد. بنابراین بسته به شیوه زندگی تان، گاهی تنها یک بار شستن صورتتان کافی نیست.

همچنین پاکسازی دو مرحله ای پوست فقط برای از بین بردن آلودگی نیست؛ این روش به پوست شما اجازه می دهد تا محصولات مراقبت از پوست و جوانسازی پوست را بهتر جذب نماید، در غیر این صورت سرم های ضد پیری گران قیمت تنها بر روی لایه ای قدیمی و مرده از پوست خواهند نشست و اثربخشی چندانی نخواهند داشت. در حالیکه اگر پوست تمیز و آماده باشد، این مواد اثربخشی فوق العاده ای خواهند داشت.

برای پاکسازی دو مرحله ای پوست، از چه محصولاتی باید استفاده کنیم؟

انواع پوست های مختلف به تمیزکننده های مختلفی پاسخ می دهند و انتخاب محصول مناسب، اغلب به سلیقه شخصی بستگی دارد اما این محصولات باید ملایم باشند. پاک کننده ایده آل روزمره باید بدون سولفات باشد تا روغن های طبیعی پوست را از بین نبرد.

برای مرحله اول پاکسازی پوست خشک استفاده از محصولات گران قیمت لازم نیست؛ زیرا این محصول تنها باید آرایش یا کرم ضد آفتاب شما را پاک نماید. بنابراین یک پاک کننده با پایه روغنی می تواند به خوبی این کار را انجام می دهد.

برای پاکسازی در مرحله دوم می توان از همان محصول مرحله قبل استفاده کرد، اما در این مرحله باید از مواد خاصی که مشکلات پوستی شما را هدف قرار می دهند نیز، استفاده نمایید.

پس از پاکسازی مرحله دوم بهتر است پوستتان را چند دقیقه ماساژ دهید. اگر شما یک ابزار پاک کننده دارید، وقت آن است که آن را از جعبه بیرون بیاورید – برس دوار می تواند به داشتن پوستی پاک و صاف کمک می کند و باعث تقویت گردش خون می شود.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X