چگونه لکه های خشکی روی پوست را از بین ببریم؟

چگونه لکه های خشکی روی پوست را از بین ببریم؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چگونه لکه های خشکی روی پوست را از بین ببریم؟

خشکی پوست عارضه ای است که در اثر کاهش و از دست رفتن رطوبت طبیعی پوست ایجاد می شود. این عارضه می تواند موجب قرمزی پوست و یا زبر شدن و ایجاد لکه های خاکستری و تیره روی پوست گردد. لکه های خاکستری رنگ ناشی از خشکی پوست بیشتردر نواحی از پوست که دچار سایش می شود از جمله زانو ها، دست ها و ... ایجاد میشود. این لکه ها ظاهر خوشایندی ندارند و وجود آن ها موجب عدم یکدستی رنگ پوست می شود. برای رفع لکه های خشکی پوست راه حل هایی وجود دارد که در ادامه آن ها را ذکر می کنیم.

روش های رفع خشکی پوست

برای اینکه لکه های خشکی پوست را برطرف کنیم، لازم است که در قدم اول به درمان خشکی پوست بپردازیم. برای رفع خشکی پوست بایستی هم  رطوبت را از طریق درونی و بیرونی به پوست برسانیم . یعنی از طریق نوشیدن مایعات به میزان کافی و رفع کم آبی بدن و مصرف مواد مغذی مورد نیاز پوست از درون به رفع خشکی پوست کمک کنیم و با استفاده از کرم های مرطوب کننده و آبرسان و امثال آن ها و ترک یک سری عادات غلط مانند شستشوی مکرر پوست و ... از بیرون نیز به حفظ رطوبت پوست کمک کنیم. همانگونه که می بینید برای رفع خشکی پوست فقط هر از گاهی استفاده کردن از کرم های مرطوب کننده کافی نیست ولازم است یک سری اقدامات  در کنار یکدیگر و به صورت متوالی انجام شوند.

رفع لکه های خشکی روی پوست

هنگامیکه شروع به درمان خشکی پوست کنید، لکه های ناشی از خشکی نیز به مرور زمان محو میشوند. البته برای تسریع در برطرف شدن این لکه های تیره و زبر روش هایی وجود دارد. لایه برداری پوست یکی از همین روش ها است که با برداشتن سلول های مرده تجمع یافته روی پوست خشک، موجب روشن تر شدن پوست می شود. برای از بین بردن لکه های تیره روی آرنج و یا زانوها یک قاشق جوش شیرین را با یک قاشق شیر ترکیب نموده و بر روی  نواحی مورد نظر بگذارید و با کمک حرکت دورانی دست به صورت آهسته ماساژ دهید؛ پس از دو الی سه دقیقه پوست را بشویید. این کار را تا زمانی که لکه های محو شوند انجام دهید. ژل آلوئه ورا نیز به مرطوب شدن وروشن تر شدن پوست خشک و تیره کمک می کند

کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X