علت و درمان دو رنگ شدن پوست صورت

علت و درمان دو رنگ شدن پوست صورت

22 خرداد ، 1401
کلینیک ایران نوین

علت و درمان دو رنگ شدن پوست صورت

هر فردی به صورت طبیعی و نرمال رنگ پوست معینی دارد اما گاهی اوقات برخی عوامل محیطی و درونی موجب ایجاد تغییرات کلی و یا منطقه ای در رنگ پوست میشوند. به هر حال هرگونه تغییر غیر طبیعی در رنگ پوست به ویژه دو رنگ شدن پوست صورت جلوه ی خوبی ندارد و اثرات منفی بر روی زیبایی چهره می گذارد. در ادامه ی مطلب به مسئله ی دورنگی پوست صورت  و دلایل به وجودآمدن آن بیشتر می پردازیم و روش های درمانی برای درمان این عارضه را بیان می کنیم.

بیماری دو رنگ شدن پوست چیست؟

رنگ پوست هر فردی به صورت طبیعی ثابت و معین است اما برخی عوامل برروی آن تاثیر می گذارند و ممکن است موجب روشن یا تیره تر شدن آن به صورت کلی و یا منطقه ای شوند. زمانی که تغییر رنگ پوست صورت به شکل منطقه ای باشد ، پوست حالت دورنگی به خود می گیرد؛ دو رنگی پوست صورت بیشتر در نواحی اطراف لب ها، پیشانی وگونه ها دیده می شود. گاهی اوقات این عارضه بر اثر عوامل محیطی مانند تابش نورآفتاب است که موجب افزایش رنگدانه های برخی نواحی پوست می شود و گاهی اوقات هم به مسائل داخلی بدن مانند ابتلا به برخی بیماری ها، اختلالات هورمونی، بارداری زنان، مشکلات تغذیه ای، اختلالات کیسه ی صفرا، تغییرات و مشکلات مزاجی مانند افزایش سودای بدن و ... مربوط می شود.

درمان دو رنگ شدن پوست

درمان دو رنگی پوست صورت در ابتدا نیاز به ریشه یابی دارد چرا که همانگونه که گفتیم عوامل مختلفی می توانند موجب دو رنگ شدن پوست صورت شوند. چنانچه علل داخلی موجب چنین وضعیتی شده اند، بهتر است که ابتدا علت درونی را رفع کنید وسپس به برطرف شدن ظاهری لکه های پوستی و دو رنگی پوست بپردازید. برای برطرف کردن حالت دو رنگی پوست چنانچه لکه های تیره تری روی پوستتان ظاهر شده است می تواند ازکرم های روشن کننده که اغلب به کرم شب معروف هستند، استفاده کنید. مصرف مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان و حتی استعمال موضعی کرم ها و مواد طبیعی دارای آنتی اکسیدان به متعادل شدن پوست صورت کمک می کنند. نوشیدن آب به مقدار کافی و حفظ رطوبت پوست هم به درمان شما کمک می کند. کرمهای ضد آفتاب هم برای رفع هر گونه لکه ای بهتر است که فراموش نشود.

کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X